Hong Kong Merkezli HashKey, BTC ve ETH’ye Değil, Altcoin’lere Odaklanacak

  • HashKey Group’un yatırım bölümü olan HashKey Capital, bir rapora göre, Cuma günü altcoinlere yoğun yatırım yapacak bir ikincil piyasa kripto fonu başlattı.
  • Gelen bilgiler, fonun, yüksek net değerli yatırımcılar ve Asya aile ofislerini içeren potansiyel müşterileri güvence altına aldığını, bunu şirketin portföy yöneticisi Jupiter Zheng Jialiang’a atıfta bulunarak bildirdi.
  • Zheng Jialiang, fonun varlıklarının yarısından azının Bitcoin ve Ethereum yatırımlarını oluşturacağını, altcoinlere ve nakde çeşitlendirileceğini belirtti.

Hong Kong’da onaylı Bitcoin ve kripto para alım satım hizmetleri sunan HashKey’in yatırım kolu, Bitcoin ve Ethereum yerine Altcoin’lere ağırlık verecek.

HashKey, Altcoinlere Ağırlık Vermeyi Planlıyor

Hong Kong merkezli kripto finansal hizmetler firması HashKey Group’un yatırım bölümü olan HashKey Capital, bir rapora göre, Cuma günü altcoinlere yoğun yatırım yapacak bir ikincil piyasa kripto fonu başlattı.

Gelen bilgiler, fonun, yüksek net değerli yatırımcılar ve Asya aile ofislerini içeren potansiyel müşterileri güvence altına aldığını, bunu şirketin portföy yöneticisi Jupiter Zheng Jialiang’a atıfta bulunarak bildirdi. Rapora göre, firma yeni fon için 12 ay içinde 100 milyon dolar toplamayı amaçlıyor. HashKey Capital, yönetiminde 1 milyar doların üzerinde varlık bulunduran bir firma, Ocak ayında 500 milyon dolarlık üçüncü girişim fonunu kapattı.

Zheng Jialiang, fonun varlıklarının yarısından azının Bitcoin ve Ethereum yatırımlarını oluşturacağını, altcoinlere ve nakde çeşitlendirileceğini belirtti. HashKey’nin girişim portföyü arasında Aztec, Blockdaemon, dYdX, Animoca Brands ve Polkadot bulunuyor.

Hong Kong’da Genişleme

Bu ayın başlarında, HashKey Exchange, kripto alım satım platformlarının perakende hizmetler sunmasına izin veren şehrin yeni lisans rejimi kapsamında lisans alan Hong Kong’daki ilk kripto işletmesi oldu. Pazartesi günü, HashKey perakende müşterilere kripto alım satım hizmetleri sunmaya başladı.

Geçen hafta COINOTAG ile yaptığı röportajda HashKey’in baş operasyon direktörü Livio Weng, borsanın perakende hizmetleri için büyük umutlar taşıdığını belirtti.

Weng, “Bu yılın sonuna kadar kayıtlı kullanıcı tabanımızı 500.000 ile 1 milyon arasına çıkarmayı umuyoruz” dedi. “Ayrıca gelecek yıl boğa piyasası bekliyoruz. Öyleyse, 2025 yılına kadar 10 milyon kullanıcıyı hedeflemeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version