Hindistan’dan Kripto Para Açıklaması!

hindistan
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

The Economic Times’ın yakın tarihli bir haberine göre Hindistan hükümetinin kripto para tutmayı, ticaretini ve madenciliğini yasaklayan acımasız planını yeniden ele alacağı iddia edilmişti. Bu kapsamda ortaya çıkan endişeler de Bitcoin’de FUD’a ve ardından düşüşe neden olmuştu.

Hindistan Merkez Bankası (RBI) ise bankaların müşterilerinin hesaplarını kripto para ile uğraştıkları için kapatamayacaklarını açıkladı. RBI, bu açıklama ile kripto para birimlerine olan tutumunu netleştirdi. Ayrıca bankacılık kurumlarının dijital varlıklara dahil olan müşteriler için durum tespiti süreçleri yürütmesine izin verdi:

Bununla birlikte, belirtilen diğer kuruluşların yanı sıra bankalar, müşteri durum tespiti süreçlerini aşağıdakilere ilişkin standartları düzenleyen düzenlemelere uygun olarak yürütmeye devam edebilir: Müşterinizi Tanıyın (KYC), Kara Para Aklamayı Önleme (AML), Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (CFT) ve denizaşırı havaleler için Döviz Yönetimi Yasası (FEMA) kapsamındaki ilgili hükümlere uygunluğun sağlanmasına ek olarak, Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesi Yasası (PMLA).

Hindistan’daki bazı bankalar ise Hindistan Merkez Bankası’nın 2018 tarihli genelgesine ithafen, müşterilerinin kripto para ile ilgili işlemler konusunda uyarıda bulunmuştu. RBI buna da değindi ve artık genelgenin geçerliliğinin olmadığını belirtti.

Bu itibarla, Yargıtay’ın kararına göre, genelge yargıtay kararı tarihinden itibaren geçerliliğini yitirdiğinden, alıntı yapılamaz.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!