Helium (HNT) Direnç Seviyesinde İşlem Görüyor!

Piyasanın rahatlaması ile birlikte yukarı yönlü hareket etmeye başlayan HNT için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
analiz-9

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

HNT Haftalık Grafik Yorumu

HNT-05.31-1

Sizler için bu yazımda, hotspot cihazları ile madenciliği yapılan, IoT sektörünün önde gelen projelerinden birisi olmasının yanı sıra ekonomist Özgür Demirtaş’ın da bahsettiği Helium projesinin ana varlığı olan HNT analizi yapacağım.

Haftalık zaman diliminde bakıldığında şu anda 9 dolar ile 10 dolar arasındaki direnç bölgesini test ettiğini görüyoruz. Eğer ki burayı aşmayı başarırsa, 23 dolar ile 25,5 dolar arasındaki bölgeye kadar ilerleyeceğini düşünüyorum. Hatta ATH civarında bulunan 54,5 dolar ile 58,2 dolar bölgesine ulaşması da oldukça mümkün görünmekte.

Aşağı yönlü harekette ise ilk olarak 4 dolar ile 4,3 dolar arasındaki bölgeye kadar gerileyebileceğini düşünüyorum. Bu arada tutunamazsa, 1 dolar civarındaki alana kadar düşüş kaydedebilir.

  • RSI şu anda aşırı satım bölgesine yakın bulunuyor. Fiyatın şu anda direnci test ettiğini de hesaba katarsak yukarı yönlü hareket için şartlar olgun görünüyor. Ancak yine de temkinli olmak gerekiyor.
  • Chaikin para akışı hala negatif bölgede. Satış baskısı hala etkinliğini sürdürüyor. Bu gösterge pozitif bölgeye çıkarsa bu altcoin için güzel günler yakında olabilir.
  • Göstergeler arasında kötü haber verebileceğim sadece Parabolik SAR var. Şu anda bu göstergeye göre düşüş trendi sürüyor. Yükseliş trendine geçebilmesi içinse şu anki seviyeden yaklaşık yüzde 144 kazanç sağlaması gerekiyor.
Destek Seviyeleri 4,3-4 1,30-1,15
Direnç Seviyeleri 9-10 23-25,5

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

HNT-05.31-2

Fibonacci ile çizdiğim destek ve direnç seviyelerini ele aldığımızda, şu anda 9,3 dolardaki seviyeyi test ediyor. Yukarı yönlü hareket gerçekleştirebilirse tekrardan 10,2 dolara ulaşması söz konusu olabilir.

Bu seviyede ret yerse ilk olarak 8,7 dolara ve ardından 8,3 dolara kadar gerileyeceğini düşünüyorum. Hatta aşağı yönlü ivme kuvvetlenirse 7,9 dolar seviyesini test etme ihtimali var.

Destek Seviyeleri 8,7 8,3
Direnç Seviyeleri 10,2 13,2
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster