Helium (HNT) Desteği Aşağı Yönlü Kırdı!

Web 3.0 sektörünün en önemli projelerinden birisi olan HNT için diğer önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
kripto-para

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

HNT Günlük Grafik Yorumu

HNT-05.22-1

Sizler için bu yazımda, Nesnelerin İnterneti (IoT) cihazları için merkeziyetsiz bir blok zinciri ağı olarak 2019 yılında mainnet gerçekleştiren ve hotspot adı verilen cihazlarla madencilik yapılmasına olanak sağlayan Helium ağının yerel varlığı HNT analizi yapacağım.

Düşen bir formasyon içinde işlem gördüğü zamanda destekten tepki almayı başardı ancak yükselişi kısa sürdü. Grafikte gösterdiğim gibi 17 dolardaki desteğini direnç olarak doğruladı. Sonrasında amansız bir düşüş kaydetti.

Şu anda da 9 dolar bölgesindeki direncini aşmak için çabalıyor. Düşüş durumunda 6,5 dolara ve ardından 2,4 dolara kadar gerilemesi mümkün. Ancak yükseliş senaryosu gerçekleşirse bu bahsettiğim 9 doları aştıktan sonra sırasıyla 17 dolar ve 27,5 dolar seviyelerini test etmek isteyeceğini düşünüyorum.

  • Günlük grafikte MA200’ün de altında işlem görmesinin yanı sıra bu bahsettiğim göstergenin 27,5 dolardaki direnç bölgesi ile örtüştüğünü görüyoruz. Kırılımın gerçekleşmesi biraz zor olacak gibi görünüyor.
  • MACD göstergesinin kesişim yaşadığını görüyoruz. Bu da yükseliş trendine geçeceği anlamına geliyor. Bu durum göstergenin söylediği bir durumdur. Şahsi fikrim değildir.
  • RSI ise aşırı satım bölgesinin sınırında seyrediyor. Düşüş senaryolarının ihtimali düşük olduğu için yukarı yönlü hareketin gerçekleşeceğini düşünüyorum.
Destek Seviyeleri 6,5 2,4
Direnç Seviyeleri 9 17

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

HNT-05.22-2

Tasfiye iğnesi bıraktıktan sonra 3 farklı direncini aşmasına rağmen tekrar düşüş yaşadı. Şu anda 8 dolardaki desteğinde tutunmaya çalışmakta. Devamında ise 6,5 dolara kadar gerileme ihtimali var.

Yükseliş senaryosu gerçekleşirse sırasıyla 9,3 dolar ve 10,4 dolara kadar da ulaşacağını düşünüyorum.

Destek Seviyeleri 8 6,5
Direnç Seviyeleri 9,3 10,4
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster