Diğer
  Ana SayfaHaberHelium aşırı düşük bölgede dip yapıyor - yatırımcıların sonraki beklentileri neler?

  Helium aşırı düşük bölgede dip yapıyor – yatırımcıların sonraki beklentileri neler?

  -

  • HNT’nin satış baskısı tükendiğinde toparlanma olasılıkları neler?
  • Binance’in listelemesini kaldırmasının ardından güçlü bir toparlanma beklenmiyor.

  Helium HNT Neden Düşüyor?

  Helium’un yerel token’ı HNT, Mart ayının ikinci yarısında zorlu bir başlangıç yaptı. Binance, borsasından HNT’yi kaldırarak büyük çıkışlara neden oldu ve sert bir düşüşe yol açtı. Ancak HNT için en kötüsü geride mi kaldı? Yatırımcılar dip almayı düşünmeli mi?

  HNT’nin düşüş nedenlerini anlamak, yatırımcıların daha bilinçli kararlar almasına yardımcı olabilir. HNT’nin düşüşü, Helium ağının Solana’ya geçiş tarihini 18 Nisan’a kadar erteleyeceğini doğrulamasından sonra geldi.

  Bu karar yatırımcı duyarlılığını değiştirmek için yeterli olmasa da, Binance’in HNT’yi kaldırma kararını tetiklemiş olabilir.

  Binance, kararının açık bir nedenini açıklamadı. Ancak, raporlara göre iki ana neden olabilir. İlk olarak, endüstri koşullarındaki değişiklikler böyle bir değişimi gerektirdiğinde ve ikinci olarak, yerel proje Binance’in listeleme standartlarını ihlal ettiğinde. İkincisi, Helium’un durumunda muhtemelen neden olmuştur.

  Derin HNT düşüşü alıcıları geri çekiyor

  Listelemenin kaldırılması, FUD ve büyük bir likidite çıkış dalgasına neden oldu. HNT, Mart ortasından itibaren yaklaşık %53 düşerek 1,15 dolarlık yeni bir düşük seviyeye ulaştı. Bu, Aralık 2022’deki önceki desteğinden daha düşüktü.

  HNT fiyat hareketi

  Kaynak: TradingView

  Bu arada, HNT, basın saati itibariyle 1,39 dolardan el değiştirerek, son düşük seviyesinden %19 toparlandı. Yeniden birikim, fiyatın aşırı satılmış bölgeye düşmesinden sonra gerçekleşti.

  HNT, piyasa değerine yaklaşık 33,6 milyon dolar geri kazandırdı. Ancak bu, Mart ortasından son düşük seviyesine kadar HNT’nin piyasa değerinden silinen 184 milyon dolara kıyasla sadece bir kesimdir.

  HNT hacim ve piyasa değeri

  Kaynak: Santiment

  HNT’nin hacmi, alım baskısının geri dönmesi nedeniyle biraz toparlandı. Ancak, hakim olan alım hacminin hala nispeten düşük olduğu açıktı.

  Bu, ağırlıklı duyarlılık ölçütünde hafif bir artış yansıttı.

  HNT oynaklık ve ağırlıklı duyarlılık

  Kaynak: Santiment

  HNT’nin oynaklığı şu anda haftalık düşük seviyesinde, bu da son pivotun henüz büyük bir hareket olarak kaydedilmediği anlamına geliyor. Ancak HNT sonunda toparlanacak mı?

  Binance’den listelemenin kaldırılması, HNT’nin likidasyonuna büyük zarar verdi.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler