HashKey, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmeti Sunmaya Başlayacak!

  • Asya merkezli kripto para borsası HashKey, Hong Kong’daki perakende müşterilere 28 Ağustos’tan itibaren Bitcoin ve Ethereum alım satım hizmetleri sunmaya başlayacak.
  • HashKey, ülkenin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından verilen iki büyük lisansı güncelledikten sonra, perakende traderlara kripto alım satım hizmeti sunma izni alan Hong Kong’daki ilk kripto borsası oldu.
  • Hong Kong Maliye Sekreteri Paul Chan, yılın başında yerel hükümet ve düzenleyicilerin 2023’te kripto ve finansal teknoloji ekosistemi oluşturmayı hedeflediğini belirtti.

Asya merkezli kripto para borsası HashKey, Hong Kong’daki perakende yatırımcılar için Bitcoin ve Ethereum alım satım hizmetlerini başlatacak.

HashKey, Bitcoin ve Ethereum için Harekete Geçti

Asya merkezli kripto para borsası HashKey, Hong Kong’daki perakende müşterilere 28 Ağustos’tan itibaren Bitcoin ve Ethereum alım satım hizmetleri sunmaya başlayacak. Yerel bir medya raporuna göre, yatırımcılar platformu kullanırken net değerlerinin yalnızca %30’unu kripto paralara yatırım yapmak için kullanabilecekler.

HashKey, ülkenin Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC) tarafından verilen iki büyük lisansı güncelledikten sonra, perakende traderlara kripto alım satım hizmeti sunma izni alan Hong Kong’daki ilk kripto borsası oldu. İlk lisans olan Tip 1, HashKey’in Hong Kong’un menkul kıymetler yasalarına göre sanal varlık alım satım platformunu başlatmasına olanak tanıdı. İkinci lisans olan Tip 7, kripto borsasına hem kurumsal hem de perakende kullanıcılara otomatik alım satım hizmetleri sunma yetkisi verdi.

HashKey’in yanı sıra OSL adlı başka bir kripto platformu da SFC’den BTC ve ETH perakende alım satım hizmetleri sunma izni aldı. Yeni lisans rejimi, Hong Kong’un hukuk kapsamında kripto perakende ticaret hizmetlerine izin veren nadir ülkelerden biri olarak kendini konumlandırmasını sağladı.

Hong Kong, kripto dostu bir ortam oluşturuyor

Hong Kong, 2023 yılına ülkede kripto dostu bir ortam oluşturma odaklı bir başlangıç yaptı. Hong Kong Maliye Sekreteri Paul Chan, yılın başında yerel hükümet ve düzenleyicilerin 2023’te kripto ve finansal teknoloji ekosistemi oluşturmayı hedeflediğini belirtti.

Mart ayında, 80’den fazla kripto firmasının Hong Kong’da ofis açma konusunda ilgi gösterdiği bildirildi, aralarında birkaç kripto devi de bulunuyordu. Nisan ayında, Hong Kong Para Otoritesi (HKMA), bankaları kripto para şirketlerine hizmet sunmaya çağırdı. Aynı yılın Mayıs ayında HKMA, kripto platformları için bir lisans rejimi duyurdu ve 1 Haziran’a kadar başvuru süresi verildi. Ağustos ayına gelindiğinde ise birkaç kripto platformunun perakende ve kurumsal müşterilere kripto alım satım hizmetleri sunmak için onay aldığı görülüyor.

Yatırımcıları korumaya yardımcı olan düzenleyici çerçevenin rolü, perakende traderların sadece BTC ve ETH’ye erişim sağlayabileceği durumda oldukça açıktır. Borsa, bunun perakende traderların ihtiyaçları için yeterli olduğuna inanıyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version