Haftalık Dolar Yorumları / Işık FX 03-07-agustos-2020

döviz yorumları

Bu hafta; gerek regülasyon düzenlemeleri ve TCMB enflasyon raporundaki olumsuz revizyonlar, gerekse jeopolitik risklere dair artan endişelerle kurda yaklaşık 2,5 ay sonra yeniden 7.00 seviyesi test edilmiş oldu.

Psikololik anlamda da önem arz eden 7.00 seviyesini yukarı yönlü ataklarda haftanın kalanı ve önümüzdeki hafta boyunca yine dikkatle takipte olacağız. Bu bölgenin aşılması halinde ise ilk etapta 7.04 ve 7.07 seviyeleri tekrar izlemeye alınabilir. Bugün için 6.96 seviyesine doğru çekilen kurda, TL lehine işlemlerin devamı halinde ise 6.93 ilk kritik destek konumunda olup, buranın kırılması durumunda da; 6.87 seviyesi bir kez daha gündeme gelebilir.

Kaynak: Işık FX Haftalık Forex Analizleri

Döviz yorumu CoinOtag’a ait değildir, Uzman yorumu naklen alınmıştır. CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

CoinOtag’ı TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Görkem Ilık
Görkem Ilık, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde Bankacılık ve Finans okurken, kripto para ve piyasalara olan yönelimini keşfediyor.Sektörel yazılar ile coinotag.com'a destek olurken, Görkem Ilık bir yandan yatırım ve trade yaparak sektörde emin adımlarla ilerliyor.