Dünya’nın En İyi Hacker Grubu Anonymous, Elon Musk’ı Tehdit mi Etti?

Merkezi olmayan grup Anonymous, Tesla CEO’sunu “dikkat çekmek için çaresiz başka bir narsist zengin adamdan başka bir şey değil” olarak adlandırdıkları bir videoda Elon Musk için bir mesaj yayınladı. Çalışanlara nasıl davrandığı, çevreye nasıl zarar verdiği, servetinin nereden geldiği, Tesla’nın gerçekte nasıl para kazandığı ve Bitcoin madenciliğini merkezileştirme ve kontrol etme girişimi de dahil olmak üzere, insanların Musk hakkında bilmediği birçok şeye ışık tuttular.

Merkezi olmayan bir uluslararası hacktivist olan Anonymous, Cuma günü Tesla CEO’su Elon Musk’a yönelik bir video yayınladı. Videonun arkasındaki kişilerin 2003’ten bu yana birkaç kişiye yönelik siber saldırılarla tanınan hacker grupla aynı olup olmadığı bilinmiyor. Video bir mesajla başlıyor: “Selam dünya vatandaşları. Bu Anonymous’tan Elon Musk için bir mesaj.”

Tesla’nın Ana Geliri Arabalardan Değil Devlet Sübvansiyonlarından

Anonymous daha sonra Tesla’nın nasıl para kazandığını anlattı. “Birçok insan artık Tesla’nın gelirinin büyük çoğunluğunun aslında araba satmaktan gelmediğini öğreniyor. Hükümet sübvansiyonlarından (devletin karşılıksız yardımı) geliyor, temiz enerji ile inovasyonunuz için karbon vergi kredisi satıyor” diyerek detaylandırdı grup. Ancak şunlara dikkat çektiler:

Bu teknik olarak sizin yeniliğiniz değil çünkü aslında Tesla’nın kurucusu değilsiniz. Şirketi sizden çok daha zeki iki kişiden satın aldınız.

Anonymous’un bahsettiği iki kişi Martin Eberhard ve Marc Tarpenning’di. CNBC ile yaptığı röportajda Tarpenning, Musk’ın şirketin yatırımcısı olduğunu söyledi. “Başından beri her zaman destekçiydi ama kurucu değildi. Biz başlattık.” diyerek onayladı. Eberhard şunları ekledi: “Aslında inanılmaz şeyler başardı… Kurucu olmadığı halde neden kendisinin de kurucusu olduğunu söylediğinden emin değilim. Bunu anlamıyorum.”

Anonymous, “Tesla: Bitcoin Satışları ve Çevresel Krediler Kârları Artırıyor!” başlıklı bir makaleye atıfta bulunarak şunları söyledi:

Tesla ayrıca iki ay boyunca Bitcoin tutarak yıllarca araba satarak elde ettiğinden daha fazla para kazandı. Ayrıca, Bitcoin’in bu devlet sübvansiyonlarından alınan parayla satın alınmış olması da muhtemeldir.

Elon, Tesla’nın Ana Geliri (Devlet Parası) Tehlikede Olduğunda Enerji Kullanımı Konusunda Bilgisiz Gibi Görünüyor!

Anonymous, Bitcoin ve Tesla’nın hükümetten elde ettiği gelir konusunda şunları söyledi: “Şu anda, yeşil hükümet parasının Tesla’nın kasasına akmasını sağlamak için şirketinizin Bitcoin ile olan ilişkisinden vazgeçmeye zorlandığınıza inanılıyor.”

Grup, “Proof-of-work madenciliği hakkındaki enerji kullanımı argümanı, elektrik şebekelerinin nasıl çalıştığına ve aşırı enerjinin enerji şirketleri tarafından nasıl israf edildiğine ve kripto madencileri tarafından arandığına dair oldukça karmaşık bir anlayış gerektiren çok incelikli bir konuşmadır.” dedi.

Bu, bir yılı aşkın süredir yaptığınız ve yakından haberdar olduğunuz bir konuşma. Ama ana gelir kaynağınız tehdit edildiğinde, çitin her iki tarafını da oynamak için habersizmiş gibi davrandınız.

Elon’un Bitcoin Madenciliğini Merkezileştirme ve Kontrol Etme Girişimi

Video daha sonra Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğini merkezileştirme ve kontrol etme girişiminden bahsetti. 24 Mayıs’ta Tesla CEO’su Twitter’da önde gelen Kuzey Amerikalı Bitcoin madencileriyle bir araya geldiğini duyurdu. Microstrategy CEO’su Michael Saylor’un ev sahipliği yaptığı kapalı toplantı sırasında madencilerin bir Bitcoin Madencilik Konseyi kurmayı kabul ettiğini söyledi.

Ancak Anonymous şunları söyledi:

Elon’un Bitcoin Madencilik Konseyi oluşturma hamlesi, haklı olarak sektörü merkezileştirme ve kontrolünüz altına alma girişimi olarak görülüyordu.

Grup daha sonra kripto taraftarlarının, milyarderler ve Bitcoin madencileri arasındaki kapalı kapı toplantılarına şüpheyle yaklaştığını savundu.

Elon’u Yok Etmek Kripto Sahiplerin Memler ve Twitter Gönderileriyle Yaşamları

Anonymous ayrıca Elon Musk’ı, videolarında belirterek, memleri ve tweet’leriyle kripto sahiplerinin hayatlarını mahvetmekle suçluyor:

Twitter gönderilerinize yapılan yorumlara bakıldığında kripto para piyasaları ile oynadığınız oyunların hayatları mahvetmiş olduğu görülüyor. Milyonlarca perakende yatırımcı, hayatlarını iyileştirmek için kripto kazançlarına gerçekten güveniyordu.

Anonymous, “Tabii ki, yatırım yaptıklarında riskleri üstlendiler ve herkes kriptodaki oynaklığa hazırlıklı olduğunu biliyor.” diyerek devam etti. “Ancak bu hafta tweetleriniz ortalama çalışan bir kişiyi açıkça göz ardı ediyor.”

Çalışkan insanlar, genel öfke nöbetleriniz yüzünden hayallerini tasfiye ederken, milyon dolarlık malikanelerinizden birinden memlerle onlarla alay etmeye devam ediyorsunuz.

Video, Elon Musk’a bir mesajla bitiyor: “Odadaki en zeki kişi olduğunu düşünebilirsin ama şimdi eşini buldun. Biz anonimiz. Biz Lejyon’uz. Biz hariç.”

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version