Diğer
  Ana SayfaHaberHacker 58 Bin Ethereum’u İade Etti, Bu Altcoin Yüzde 30 Yükseldi!

  Hacker 58 Bin Ethereum’u İade Etti, Bu Altcoin Yüzde 30 Yükseldi!

  -

  • Euler Finance exploiter, 25 Mart’ta DeFi protokolüne 58.000 ETH geri verdi.
  • Arkham Intelligence, hacker’ın hala çalınan varlıkların 100 milyon doların üzerinde tuttuğunu bildirdi.
  • Haberlerin ardından EUL token %28 değer kazandı.

  On-chain verilerine göre, Euler Finance hackerinin 25 Mart’ta 58.000 Ethereum (100 milyon dolar) geri verdi. Geri verilen fonlar, EUL token’ını %28 artırdı.

  25 Mart’ta gerçekleşen bir dizi işlemde, Euler exploiter önce 51.000 ETH’yi merkezi olmayan finans (DeFi) deployer adresine gönderdi. Exploiter daha sonra aracı olarak “0x46e0Be” adresini kullanarak protokole başka 7737 ETH gönderdi, BlockSec tarafından belirtildi.

  Etherscan verileri, exploiter’ın milyonlarca DAI’yi başka bir kripto cüzdanına transfer ettiğini gösterdi.

  Bu arada, blok zinciri analitik firması Arkham Intelligence rapor etti ki saldırgan hala adresinde 73 milyon dolar değerinde ETH ve 43 milyon dolar değerinde DAI tutuyor.

  Euler Exploiter Transactions Euler Hacker Transferleri (Kaynak: Arkham)

  Altcoin Hackeri Geri Kalan Çalınan Fonları Geri Verecek mi?

  13 Mart’taki hırsızlıktan bu yana, Euler hacker’ı kripto topluluğunu şaşırtan birkaç işlem yaptı. Saldırgan bir kurbanın hesabına 100 ETH gönderdi ve Kuzey Kore bağlantılı Ronin Bridge exploiter Lazarus’a başka 100 ETH transfer etti. Bunun yanı sıra, hacker, 1000 ETH’yi yaptırımlı kripto karıştırıcısı Tornado Cash aracılığıyla hareket ettirerek işlemlerini karıştırmaya çalıştı.

  Bu işlemler, hacker’ın kimliği ve niyeti hakkında spekülasyonlara yol açtı. Ancak, geri kazanımın ilk işaretleri 18 Mart’ta exploiter’ın 3000 ETH’yi Euler deployer’a geri vermesiyle ortaya çıktı. Topluluk, saldırganın trollük yapıyor olabileceği veya sonunda fonları geri vermeye karar verdiği spekülasyonlarında bulundu.

  20 Mart’ta hacker, Euler’ın adresine on-chain bir mesaj göndererek artık işbirliği yapmaya ve fonları geri vermeye istekli olduklarını belirtti. “Tüm etkilenenler için bunu kolaylaştırmak istiyoruz. Sahip olmadığımız şeyi tutmak niyetinde değiliz. Güvenli iletişim kuruyoruz. Anlaşmaya varalım,” mesajı okunuyor.

  Euler, teklifi açıkça kabul etmese de, DeFi projesinin exploiter ile iletişim halinde olması oldukça olasıdır. Protokol, hacker’ın Lazarus grubundan bir mesajı şifrelememesi konusunda uyardı çünkü bu bir phishing girişimiydi.

  Altcoin EUL Fiyatı %28 Yükseldi

  Bu arada, Euler token EUL, son 24 saatte %28 değer kazandı ve basın saatine göre 3,59 dolardan işlem görüyor.

  EUL Price PerformanceEUL Fiyat

  Hack’ten sonra, dijital varlık %50’den fazla düşerek 1,83 dolara kadar düştü. Kripto token, son olayların ardından hafifçe toparlandı.

  Reddiyet

  Web sitemizde yer alan tüm bilgiler iyi niyetle ve genel bilgi amaçlı yayınlanmaktadır. Okuyucunun sitemizde bulduğu bilgilere dayanarak yaptığı herhangi bir işlem tamamen kendi sorumluluğundadır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler