Güney Kore’li Woori Bank Kripto Saklama Hizmetleri Sunmaya Hazırlanıyor

 

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Kripto pazarı için bir müjde de Woori Bank’tan geldi. Banka dijital varlık saklama hizmetine giren üçüncü büyük banka olma niteliğini taşıyor. Woori bank, Güney Kore’nin önde gelen finans kurumlarından birisi, D-Custody adlı bir ortak girişim kurmak için Coinplug ile el ele vermeyi planlayan Woori Bank ile ilgili yazımız sizlerle.

Güney Koreliler Kripto Pazarında Yerini Aldı

Kripto
Woori Bank

Woori Finansal Grup, dijital varlık saklama hizmeti (DACS)(digital asset custody service) pazarına giren üçüncü büyük bankacılık kurumu olmaya hak kazandı. Firma 11 Temmuz’da, kripto saklama hizmetlerine girmek için çalışmalara başladı ve bu sektörde faaliyet gösteren ilk iki Güney Kore bankası olan KB Finansal Grup ve Shinhan Finansal Grup’a katıldı.

Woori Bank, D-Custody adlı bir DACS ortak girişim şirketi kurmak için Bitcoin tabanlı bir fintech çözüm şirketi olan Coinplug ile el ele vermeyi planlıyor.

Kripto Pazarı Büyümeye Devam Ediyor

Kripto
Coinplug

D-Custody’nin en büyük hissedarlarından biri Coinplug, ardından Woori Bank olacak. Unutulmamalıdır ki, ortak girişim önümüzdeki haftalarda kurulmayı planlanıyor.

Tek Bir Firma Yapmak İsterse Olmuyor Ancak…

Kripto
Seul Finans Merkezi

Başka bir notta, Güney Kore’deki mevcut mevzuat fonu, yerel kuruluşların herhangi bir kripto para birimi değişimine erişmesine izin vermiyor. Bu nedenle, bankaları yalnızca hisse yatırımlarının ortak girişimlerinin yardımıyla kripto alanına girebilir. Sonuç olarak, yerel bankaların DACS’ye doğrudan girmesine izin verilmediğinden, ortak girişimler kuran finansal kurumların sayısı artmaktadır.

Woori Bank temsilcisi paylaşımında, “Farklı pazarlarda, dijital varlık saklama, bankaların sunduğu yeni hizmetler arasında başarılı ve yerleşik bir uygulama haline geldi.” dedi.

Kripto Piyasasına Giren Bir Tek Onlar Değil

Kripto
KB Kookmin Bank

Ülkenin en büyük finans kuruluşu olan Kookmin, Mart 2020 tarihinde saklama hizmetiyle ilgili ticari marka başvurusunda bulunmuştu. Haziran 2020’de ise Nonghyup Bank, bir blockchain geliştiricisi olan Hexlant şirketi ile ortaklaşa blockchain finansal hizmetler konsorsiyumunu (konsorsiyum : Uluslararası kimi kuruluşların ya da kimi devletlerin ekonomik ve mali yardımları yürütmek için oluşturdukları ortak yapı) da başlattı. Dahası, Kore Bilgi ve İletişim A.Ş. ile birlikte bir dijital varlık saklama hizmeti başlatmayı planladıklarını duyurmuşlardı.

Birer Birer Piyasaya Girmeye Hazırlanıyorlar

Kripto
Shinhan Bank

Ocak 2021’de açıklanan ve bu haberlerin sonuncusu olma niteliğini taşıyan son açıklama Shinhan Bank’tan gelmişti. Duyurularına göre, kripto saklama konsorsiyumu Kore dijital varlık komisyonu’na stratejik bir yatırım yaptı. Özellikle, Kore dijital varlık komisyonu, ülkenin en büyük yerel borsası Korbit tarafından destekleniyor.

0 0 Oylar
İçeriği Oyla

Güncel analiz ve haberlerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin, Telegram ve Analiz kanalımıza katılın!

Share on twitter
Twitter
Share on telegram
Telegram
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on facebook
Facebook