Güney Koreli Vali, Ülkedeki Kripto Para Birimini Kamuya Açıklayan İlk Politikacı Oldu

won he
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güney Kore’de kripto ile ilgili düzenlemeler nedeniyle ortaya çıkan siyasi kargaşadan bağımsız olarak, önde gelen bir politikacı, halka açık olarak sanal para birimlerine yatırım yaptığını ortaya çıkarmak için öne çıktı. Jeju Adası Valisi Won Hee-ryong, dört farklı kripto para birimine yatırım yaptığını açıkladı.

Ülkedeki yarı otonom bir eyaletin lideri olan Chosun’a göre, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Somesing (SSX) olarak toplam 1 milyon won (885 dolar) değerinde satın aldığını itiraf etti.  Won, “Bunu yapmak zorundaydım” diye düşündüğünü söyleyerek satın alımlarını onayladı.

Böyle bir duyuru ile Jeju Adası valisi, Güney Kore’deki kripto varlıklarını kamuya açıklayan ilk politikacı oldu.

Won şunları söyledi:

Halihazırda 5 milyondan fazla insan kripto varlık ticareti yapıyor olsa da, yetersiz ilgili yasa ve politikalar nedeniyle birbiri ardına çeşitli zararlar meydana geliyor. Bunu kendim yapmaya, halkla iletişim kurmaya ve sorunun ne olduğu ve sanal varlıklar alanını nasıl geliştireceğim konusunda alternatifler bulmaya çalışacağım.

Tatillerde sanal para alım satımının yapılabileceği gerçeğini dile getirdi. Aslında, Won, kriptolarını Buda’nın Doğum Günü’nde satın aldığını açıkladı.

Vali, ülkede kripto desteğiyle tanınıyor ve onu yarı otonom eyalette projeler başlatmaya itiyor.

Won, seçildikten aylar sonra 2018’de Jeju Coin jetonunun piyasaya sürülmesine yol açmak için bir ilk kripto para teklifi (ICO) projesi üzerinde çalışmak istedi. ICO’lar Güney Kore’de yasaklanmış olsa da, adanın valinin bu tür yasal engelleri aşmasına izin veren özel bir yasal statüsü bulunuyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!