Ana SayfaHaberGüney Koreli Trader, Canlı Yayında 1 Milyon Dolarlık BTC Kaybetti!

Güney Koreli Trader, Canlı Yayında 1 Milyon Dolarlık BTC Kaybetti!

-

15 Mart’ta raporlar gösteriyor ki, Koreli trader Sotto, Bitcoin vadeli işlemleri ticareti sırasında yaklaşık 1 milyon dolar kaybetti.

Canlı Yayında 1 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) LIQ Oldu!

Sotto’nun kripto vadeli işlem hesabında, Bitcoin‘i yaklaşık 21.000 dolardan short (kısa) pozisyon açmaya çalıştı. Ancak, piyasadaki artan volatilite ve çeşitli temel faktörler nedeniyle, fiyatlar devam ederek pozisyonunu likide etmiş oldu.

satto liquidated
satto liquidated

Gözlemciler, piyasa ona karşı döndüğünde tüccarın pozisyonlarını canlı olarak yayınladığını belirtiyor. Sotto’nun ticaretlerini izleyen insanlar, onun likidasyon sonrası tekrar kısa pozisyon açtığını ve tekrar likide edildiğini söyledi. Kripto vadeli işlemler, tüccarın varlığı borsadan kiralayarak varlığın yükselmesini veya düşmesini beklediği türev ürünlerdir. “Uzun” pozisyonda, tüccar token fiyatlarının düşeceğini bekliyor.

Bununla birlikte, “kısa” pozisyonu tüccarın fiyatların düşeceğini beklediği anlamına gelir. Kripto ticaretinde, likidasyon, tüccarın marj tutarının kısmi veya tamamen kaybedilmesi nedeniyle borsa tarafından pozisyon zorla kapatılması olarak gerçekleşir.

Bu kısa likidasyonları karşılamak için, tüccar piyasayı geçmeyi denedi ve marj uzunluğu ile alım yaparak çıkış trendini yakalamaya çalıştı. Ancak, piyasa ona karşı döndü ve başka bir uzun likidasyon zorladı. Önceki gibi, Sotto piyasayı takip etti ve tekrar likide edildi. Sonunda, tüccar yaklaşık 1 milyon dolar kaybetti.

Kaldıraç Tradenin Riskleri: Milyonlarca Dolarlık BTC Pozisyonu Likide Edildi

Bu, Sotto’nun likide edilip büyük miktarlar kaybetmesinin ilk olmadığı zamandı. Twitter’da paylaşılan bir ekran görüntüsüne yorum yapan insanlara göre, Sotto sürekli kaybeden tarafda görünüyor.

satto btc short
satto btc short

Tüccarın hayranları, onu sıklıkla yüksek kaldıraçla kripto vadeli işlemler siparişi yayınladığını söylüyor. Kaldıraç, müşterilere broker’dan borç almalarını sağlar ve normal olarak yapmadıklarından daha büyük sipariş boyutları ticaret etmelerine olanak tanır. Kazançları artırabilirken, iki kenarı olan bir kılıçtır.

Sotto Bu Kadar Bitcoin’i Nereden Buluyor?

Kayıplar da o kadar yüksek olabilir ve marj çağrısına girmenin olasılığı artar. Nisan 2022’de, Sotto yaklaşık 10 milyon dolar kaybetti ve Bitcoin “uzun” pozisyonları açtı. O zaman, coin yaklaşık 41.000 dolarda işlem görüyordu. Tüccar 25X kaldıraç ile 240 BTC’lik bir “uzun” girişi yaptı, bu o zaman yaklaşık 10 milyon dolar değerindeydi.

Sotto, BTC fiyatlarının devam etmesi nedeniyle uzun pozisyonunu kaybetti ve likide edildi. Bitcoin ve kripto para birimleri volatil varlıklardır. Volatilitesi, kısa veya uzun pozisyonlardan kar elde etmek isteyen tüccarlar için fırsatlar açabilir, ancak aynı zamanda tüccarlara potansiyel olarak büyük kayıplara da açık olabilir.

BTC:USDT 1 D Binance
BTC:USDT 1 D Binance

Kasım 2021’de, coin 69.000 dolara kadar yükseldi ve 2022’de 15.300 dolara kadar çöktü. Fiyatlar o zamandan beri toparlanmış olsa da, Bitcoin’in volatilitesi tüccarlar tarafından sürekli izlenen bir risktir. Coinglass verilerine göre, geçtiğimiz 24 saatte 140,82 milyon dolarlık uzun ve kısa pozisyonlar likide edildi.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler