Ana SayfaHaberGüney Kore’den Sert Tedbirler: Bazı Altcoin’ler Delist Olabilir!

Güney Kore’den Sert Tedbirler: Bazı Altcoin’ler Delist Olabilir!

-

Güney Kore’nin mali düzenleyicisi, Bitcoin ve altcoin borsalarının delist etme siyasetleri hakkında bilgi talep ediyor ve yüksek riskli altcoin’lerin listesini derlemek istiyor.

Ayrıyeten kimi kripto para borsaları riskli gördükleri altcoin’leri platformlarından delist etmeye ve yatırımcıları uyarmaya başladı bile… Bugün ise Güney Kore kripto para piyasalarına yönelik yeni bir ayrıntı ortaya çıktı. Güney Kore’nin düzenleyici kurumu Finansal Hizmetler Kurulu, kimi altcoin projelerini yasaklıyor ve borsaların kendi çıkardıkları kripto paralar da bu kısıtlamadan etkileniyor.

Güney Kore’den yeni kısıtlamalar: Bazı altcoin projeleri delist olabilir!

Son günlerde altcoin delist haberleri ile gündemden düşmeyen Güney Kore, artık yeni bir haberle manşetleri süslüyor. Güney Kore’nin düzenleyici kurumu olan Finansal Hizmetler Kurulu, kimi altcoin projelerini yasaklıyor ve değerli kararlara imza atıyor. Finansal Hizmetler Komisyonu’nun açıklamasına nazaran, borsaların kendi çıkardıkları kripto paralar da bu kısıtlamaya dahil oluyor. Finansal Hizmetler Kurulu, mevcut kripto para yasalarında değişikliğe gidiyor ve bu kapsamda delist edilen altcoin’lerin listesinin kabaracağı anlaşılıyor.

Pekala yeni düzenlemede dikkat çeken noktalar nelerdir? Öncelikle kripto para borsaları, kendi piyasaya sürdükleri kripto paraları kendi borsalarında listelemeyecek ve sürece açamayacak. Ayrıyeten kripto para borsaları, borsa ile münasebeti ve irtibatı olan şirket ve kuruluşlar tarafından çıkarılan kripto paraları da listeleyemeyecek. Yapılan açıklamalara nazaran, borsaların kurallara ahenk sağlaması için birkaç aylık mühlet tanınacak. Fakat bu mühletin sonunda kurallara uymayan kripto para borsaları Eylül 2021 tarihine kadar kapatılacak.

Güney Kore’deki borsalardan çok sayıda delist haberi gelmeye başladı!

Son düzenleyici atılımların akabinde Güney Kore’deki kripto para borsalarından çok sayıda delist haberi gelmeye başladı. Borsalar tarafından delist edilen yahut süreçleri askıya alınan altcoin’lere aşağıda yer verildi:

  • Upbit Borsası: Paycoin, Maro, Observer, Solve.Care ve Quiztok isimli altcoin’leri delist etti. Ayrıca borsa 25 altcoin’i riskli olarak sınıflandırarak delist edilebileceğini söyledi.
  • Coinbit Borsası: 8 altcoin’le yapılan süreçleri askıya aldı ve 28 kripto paraya yönelik ikazda bulundu.
  • Huobi Korea Borsası: borsanın mahallî tokeni olan Huobi Token’in süreçlerini duruyor.

Uzmanlara nazaran, ülkenin son düzenleyici atılımlarının akabinde borsalar tarafından delist edilen altcoin’lerin sayısı ziyadesiyle artabilir.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin boğaları, bu haftanın 4.2 milyar dolarlık opsiyon vadesinden kar elde etmek için iyi bir pozisyonda!

31 Mart'ta 4,2 milyar dolarlık BTC opsiyonu sona eriyor ve kripto sektörüne karşı sert düzenleyici önlemlerin haftalar boyunca alınmasına rağmen, boğalar karlı konumda.

CoinEx’ten Finans Kullanıcılara Daha Fazla İşlem Seçeneği

CoinEx'in vizyonunu gerçekleştirmenin ikinci adımı, dünyanın her köşesinden yatırımcıların kripto varlık alım satımı ve yatırım yapmasına izin vermek için dil engellerini ve coğrafi sınırları ortadan kaldırmaktır.

CFTC Davası Rağmen Binance Coin (BNB) Büyük Fiyat Artışı Hazırlanıyor

Binance Coin (BNB) fiyatı, CFTC davası sonrası destek bulmaya çalışıyor ve büyük bir yükseliş hareketi başlatmayı hedefliyor.

Bitcoin (BTC): Lider para biriminin rallisi yakın zamanda sona erebilir, gizlenen ayılar ortaya mı çıkıyor?

Bitcoin [BTC], son üç ay boyunca fiyatları önemli ölçüde arttığı için oldukça ralli yapıyor. Ancak ayılar dişlerini gösteriyor. İşte detaylar.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler