Güney Kore’de bir Üniversite Blockchain Kampüsü Oluşturmaya Hazırlanıyor!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Güney Kore’deki Suseong Üniversitesi, 22 Mayıs’ta Daegu’da bir blockchain ve AI kampüsü oluşturmak için Kore Yapay Zeka Derneği veya KORAIA ile bir anlaşmaya vardı. Daegu merkezli üniversite, yepyeni departmanda AI, büyük veri ve bulut tabanlı teknoloji hakkında bilgi vermeyi planlıyor. Yerel medya ajansından aldığımız bilgilere göre kampüs 2021 yılına kadar öğrenci kabul etmeye başlayacak.

Covid-1 ile Blockchain & AI Tabanlı Topluma Dönüşme Zaruriyeti

Üniversitenin Planlama ve Koordinasyon Bölümü Müdürü Kim Kun-woo bu duyuruyu övdü. Küresel Covid-19 krizi nedeniyle dünyanın “hızla” bir blockchain ve AI tabanlı topluma dönüştüğünü belirtti. Duyuru ayrıca birçok Daegu merkezli blockchain şirketinin kampüste eğitim ve iş deneyimi programları sağlamayı kabul ettiğini de söylüyor. Üniversite, üniversite eğitimi ve akademik yönetimi uyumlu hale gelerek, her alanda uzmanlarla birlikte kullanıcı dostu hizmetler uygulayacak.

Güney Kore hükümeti, ülkenin blockchain endüstrisinin gelişimi konusunda olumlu bir tutum sergilemeye devam ediyor. 17 Nisan’da Strateji ve Finans Bakan Yardımcısı Koo Yun-cheol, blockchain pazarının Güney Kore için özel bir şirketten bu potansiyeli kullanmasını isteyen “altın bir fırsat” olduğunu söyledi.

İki Güney Kore Bakanlığı, 17 Mart’ta ülkenin blockchain endüstrisine destek verdiklerini açıkladı. Bu tür teknolojilerin kullanımını teşvik etmek için yerel girişimlere 3,2 milyon dolar tahsis etmeyi planladıklarını söyledi.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster