Güney Kore Kripto Para Borsalarını Tek Tek Kapatıyor!

Kripto para

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Güney Kore mali düzenleyicisi 11 yerel kripto para borsasını kapattı. Yerel borsalar, yasadışı faaliyetlerde bulunmaları nedeniyle kapatıldı.

Güney Kore Bekleneni Yaptı!

Güney Kore

Kapatılacak borsaların listesi belirsizliğini koruyor. Korea Herald’ın Pazar günü bildirdiğine göre. Güney Kore mali otoritesi çeşitli yerel kripto para borsalarını kapatıyor. G. Kore mali düzenleyicisi Finansal Hizmetler Komisyonu (FSC), yasa dışı faaliyetlerde bulunmaları nedeniyle 11 yerel kripto para borsasını kapattı.

Güney Kore Hangi Borsaların Kapatacağını Açıklamadı

Ayrıca Darlbit ve Bitsonic, yakın zamanda ticari operasyonları durdurduğunu ilan eden Güney Koreli kripto ticaret platformları arasında yer alıyor. Bununla birlikte, kapatılacak olan borsaların tam listesi belirsizliğini koruyor.

Ayrıca, ülkedeki en büyük iki kripto borsası olan Bithumb ve Upbit, baskıdan kurtuldu. Bunun nedeni, her ikisinin de müşterileri için gerçek ad ticaret hesapları sunan diğer kripto ticaret platformları arasında olduğu bilinmesidir.

Kripto Para Yasaları 2018’den Beri Aynı!

Güney Kore

Ayrıca, 2018’den beri Güney Kore’de gerçek isim kaydı zorunludur. Açıklığa kavuşturmak için bu, kara para aklama ve diğer dolandırıcılık faaliyetlerinin kökünü kazımak içindir.

Rapora göre bankalar, bu tür anlaşmaların düşük risk-ödül oranı nedeniyle yerel kripto para borsalarıyla ortaklıkları genişletme konusunda tereddütlüydü. Ancak Bithumb gibilerin önde gelen oyuncuları işlerini Eylül ayına kadar devam ettirdi.

24 Eylül’e Kadar Süreleri Var

Güney Kore

Sonuç olarak, çeşitli küçük ticaret platformları kendilerini bir köşeye sıkıştırdılar.

Başka bir notta, uluslararası dijital para borsalarının da 24 Eylül’e kadar Kore Mali İstihbarat Birimi’ne (KFIU) kaydolması gerekiyor. Aksi takdirde, bürolarını kapatmaları veya muhtemelen cezai suçlamalarla karşı karşıya kalmaları gerekecek. Bu gelişmeler yaşanırken dijital para piyasasının nasıl tepki vereceği ise merak konusu. Son günlerde gelen sürekli kötü haberler piyasada dump etkisi yaratır. Artık Güney Kore’nin borsaları kapatması gibi haberlerin piyasa üzerinde ciddi anlamda etkisi olduğu aşikar. Bu nedenle borsalar yönetmeliklere uymadığı takdirde dijital para piyasasına ciddi anlamda zarar verebileceği aşikar. Her harekete karşı hazırlıklı olmalıyız. Tedbirlerimizi almalıyız. Stop-loss gibi belli başlı özellikleri kullanmalıyız. Dünyanın en büyük yatırımcıları bile kullanırken biz neden kullanmayalım. Stop-loss hayat kurtarır. Lütfen yatırımlarınızı kendi düşünceleriniz çerçevesinde yapınız.

 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster