Diğer
  Ana SayfaHaberGüney Kore, Bitcoin'le İlgili Yeni Bir Yasa Tasarısını onayladı!

  Güney Kore, Bitcoin’le İlgili Yeni Bir Yasa Tasarısını onayladı!

  -

  • Güney Kore Ulusal Meclisi, kripto paralarla ilgili yeni yasa tasarısını oybirliğiyle kabul etti.
  • Rapora göre, yasa tasarısında Ulusal Meclis Yasası ve Kamu Hizmeti Etiği Yasası’nda değişiklikler yer alıyordu.
  • Bazı Ulusal Meclis üyelerinin büyük miktarlarda kripto para birimine sahip olduğunun ortaya çıkması endişe yarattı.

  Güney Kore’deki skandal gelişmelerin ardından Güney Kore Ulusal Meclisi harekete geçti ve kripto paralarla ilgili yeni bir yasa tasarısını kabul etti.

  Güney Kore, Yeni Kripto Yasasını Kabul Etti

  Ethereum bitcoin

  Güney Kore hükümeti, yetkililerin elinde bulundurdukları Bitcoin gibi kripto para birimleri hakkında rapor vermelerini zorunlu kılmak için yeni yasalarla ilerliyor. Güney Kore Ulusal Meclisi, milletvekillerini ve üst düzey kamu görevlilerini kripto varlıkları hakkında rapor vermeye zorunlu kılan bir yasa tasarısını oybirliğiyle kabul etti. Yerel haber ajansının bildirdiğine göre, milletvekilleri yeni tasarıyı 25 Mayıs’ta yapılan genel kurul toplantısında onayladılar.

  Rapora göre, yasa tasarısında Ulusal Meclis Yasası ve Kamu Hizmeti Etiği Yasası’nda değişiklikler yer alıyordu. Millet Meclisi Kanunu’nda yapılacak değişiklik, hazır bulunan 269 milletvekilinin 269 oyu ile oy birliği ile kabul edildi. Kamu Hizmeti Etik Yasası’nda yapılan değişiklik, hazır bulunan 268 milletvekilinden 268 oy aldı.

  22 Mayıs’ta kabul edilen Ulusal Meclis Yasasında yapılan değişiklik, kripto para birimini resmi olarak milletvekilleri tarafından kayıtlı mülkler listesine yerleştiriyor. Kamu Görevlileri Etik Yasasında yapılan değişiklik, aynı zamanda üst düzey kamu görevlilerinin yanı sıra Ulusal Meclis üyelerini kripto para birimi varlıklarını ifşa etmeye zorunlu kılar.

  Ülkedeki Skandal Gelişmeler Endişeleri Tetikleri

  Güney Kore’deki en son yasal gelişmeler, bazı Ulusal Meclis üyelerinin büyük miktarlarda kripto para birimine sahip olması büyük bir hükümet skandalına yanıt olarak geldi.

  Eskiden Güney Kore’deki ana muhalefetteki Demokrat Parti’nin bir üyesi olan Kim Nam-kuk’un Mayıs ayı başlarında Wemix borsasında bir kez en az 4,5 milyon dolarlık kripto varlığına sahip olduğu tespit edildi. İfşalar, potansiyel kara para aklama, çıkar çatışmaları ve içeriden öğrenilen bilgilerin kullanılmasıyla ilgili endişeleri anında tetikledi.

  Güney Kore hükümeti, yaygın olarak “Kim Nam-guk Önleme Yasası” olarak adlandırılan yasal bir girişim başlatarak soruna hızlı bir şekilde yanıt verdi. Yasal değişikliğin ana noktası, tıpkı nakit, hisse senetleri, tahviller, altın ve diğer varlıklar gibi üst düzey yetkililerin servet raporlarına 760 doların üzerindeki tüm kripto varlıkların dahil edilmesidir.

  Yeni mevzuatın başlangıçta altı aylık bir ödemesiz dönemin ardından Aralık 2023’te yürürlüğe girmesi bekleniyordu. Ancak Halkın Gücü Partisi Temsilcisi Yun Jae-ok gibi bazı milletvekilleri, değişikliği Temmuz ayına kadar uygulamaya çağırdı.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Bitcoin Kritik Bölgelerde İşlem Görüyor: BTC Fiyatı 24 Bin Dolara Düşebilir!

  Bitcoin, SEC baskılarına rağmen güçlü kalıyor ancak hala kırılım gerçekleştirebilmiş değil; fiyat 24 bin dolara kadar gerileyebilir!

  Ethereum Kritik Direncini Kıramaz ise 1700 Dolara Düşebilir

  Ethereum'un kısa vadeli teknik grafiği incelendiğinde, 1860 dolar direnç seviyesinin etkili olduğu ve fiyatın 1825 dolara kadar gerilediği görülüyor. Ancak, Ethereum'un 1860 dolar seviyesini aşmasıyla birlikte 1880 dolara doğru bir yükseliş hareketi bekleniyor.

  Bitcoin Fiyat Tahmini: Kritik Direnç Bölgesinde!

  Bitcoin'in fiyat analizi incelendiğinde, yakın direnç seviyeleri ve olası hareketler göz önünde bulundurulduğunda, kritik seviyelerin belirlendiği görülmektedir.

  Bitcoin (BTC) Arzı Hızla Batı’dan Doğu’ya İlerliyor

  ABD ve Batı'da sıkı düzenleyici önlemler devam ederken, Bitcoin'lerin büyük bir kısmı Doğu'ya doğru hareket etti.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler