Güney Kore 578 Adet Kripto Parayı İnceleme Altına Aldı!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Güney Kore kripto para piyasası için heyecan verici adımlar atmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde haberini yazdığımız Woori bank’ın Kripto para saklama hizmetlerine başlayacağını duyurmasının ardından, Güney Kore kriptolar için adımlarını hızlandırmaya başladı.

Kripto Endüstrisini Düzenlemeye Hazırlanıyor

Kripto
Kripto Para Birimleri

Güney Kore, kripto para birimlerinin düzenlenmesi için işlemleri hızlandırmaya başladı kripto ile ilgili dört yasa tasarısı üzerinde görüşen düzenleyiciler net bir karar verebilmek için araştırmalara devam ediyor. Bu haber hem yerli, hem yabancı yatırımcı için gerçekten önemli ve kritik gelişmeler. Ülkenin en büyük mali düzenleme başkanı, “Şu anda çeşitli biçimlere sahip 578 Kripto parayla ilgili verileri araştırıp analiz ederek temel çalışmaları yapıyoruz” dedi.

Business Korea bugün yaptığı açıklamalarda, Güney Kore Ulusal Meclisi Ulusal Politika Komitesi şu anda kripto işletmelerinin düzenlenmesi ve yatırımcıların korunması için kripto para birimiyle ilgili dört yasa tasarısı üzerinde görüştüklerini bildirdi. Ülkenin en üst düzey mali düzenleyicisi olan Finansal Hizmetler Komisyonu (Financial Services Commission)(FSC) da kripto endüstrisini düzenlemeye hazırlanıyor. Başkan Eun Sung-soo Salı günkü basın toplantısında şunları söylediği bildirildi:

“Şu anda çeşitli formlara sahip 578 madeni paranın verilerini araştırıp analiz ederek kripto piyasası için zemin hazırlıyoruz.”

Temelleri Sağlam Atıyorlar!

Kripto
Kripto Para Birimi Bitcoin

Başkan ayrıca, kripto para birimi borsaları için gerçek ad hesapları sağlayan bankaların, kripto para birimi işlemleriyle ilgili kara para aklama durumunda tam olarak sorumlu tutulmayacaklarını da doğruladı.

“Mevcut yasaya göre, bankalardaki işlemler, her şüpheli işlemi Kore Mali İstihbarat Birimi’ne bildirmekle yükümlüdür. Para cezası ancak bankaların görevi yerine getirmemesi durumunda uygulanacak” dedi.

Eun’a ayrıca Binance’in Güney Kore’de faaliyet göstermek için lisans alması gerekip gerekmediği soruldu. Birleşik Krallık, Cayman Adaları, Tayland ve Japonya da dahil olmak üzere dünya çapındaki birçok düzenleyici, yakın zamanda borsa hakkında uyarılar yayınladı.

FSC başkanı, hem yabancı hem de yerli tüm kripto para borsalarının Kore Mali İstihbarat Birimi’ne rapor vermesi gerektiğini vurguladı ve tekrarladı:

Belirtilen Finansal İşlem Bilgilerini Raporlama ve Kullanma Yasasına göre, her kripto para borsası Kore Milli İstihbarat Birimi’ne rapor vermelidir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster