Diğer
  Ana SayfaHaberGüncel Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve XRP Fiyat Analizi!

  Güncel Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve XRP Fiyat Analizi!

  -

  • Ayılar, 20 günlük EMA’yı (27.414$) başarıyla korudu ancak Bitcoin fiyatını 25.250$’lık kritik destek seviyesine kadar düşüremediler.
  • Son birkaç gündür Ethereum’un işlem gördüğü seviye 20 günlük EMA (1.833$) civarında.
  • Boğalar, XRP’nin düşüş trendinin üstüne çıkmayı başaramadı ancak küçük bir olumlu nokta, 20 günlük EMA (0,45$) desteğini korumaları oldu.

  Son birkaç gündür Bitcoin, sınırlı bir fiyat aralığında işlem görüyor. Genellikle dar aralıklar, güçlü trend hareketlerinin ardından genişleme gösteren bir aralık izler. Glassnode, 22 Mayıs tarihinde Bitcoin’in son 7 günlük fiyat aralığının, Ocak 2023 ve Temmuz 2020 gibi önemli piyasa hareketleri öncesindeki aralıklarla karşılaştırılabilir olduğunu ifade etti.

  Bir başka etkileyici faktör ise, 13 ve 14 Haziran’daki sonraki toplantısında Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası’nın (Fed) olası eylemleri hakkında bilgi verecek olan makroekonomik veriler olabilir. FedWatch Tool şu anda Fed’in faiz artırımına ara verme olasılığını %72 olarak tahmin ediyor.

  Bitcoin ve büyük altcoin’lerde yeni bir trend hareketinin başlangıcını belirlemek için geçilmesi gereken önemli destek ve direnç seviyeleri nelerdir?

  Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi

  Ayılar, 20 günlük EMA’yı (27.414$) başarıyla korudu ancak fiyatı 25.250$’lık kritik destek seviyesine kadar düşüremediler. Bu, boğaların küçük düşüşlerde alım yapmaya devam ettiğini gösteriyor.

  btc-usdt-1-g

  BTC/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  Bitcoin fiyatı, yakındaki 26.361$ destek seviyesinin üzerinde kalması durumunda, boğalar fiyatı yeniden simetrik üçgen modeline doğru itme çabalarına devam edecek. Başarılı olmaları durumunda, piyasaların daha düşük seviyeleri reddettiğini gösterecekler.

  Bu, direnç çizgisine doğru bir ralli olasılığını artırabilir. Ancak bu seviye yine boğalar için büyük bir engel olabilir. Tam tersine, fiyat düşer ve 26.361 doların altına inerse, arzın talebi aştığını gösterecektir. BTC/USDT çifti daha sonra kritik seviye olan 25.250$ ‘a düşebilir.

  Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

  Son birkaç gündür Ethereum’un işlem gördüğü seviye 20 günlük EMA (1.833$) civarında. Ayılar bu seviyeyi başarıyla savunsa da boğalar baskıyı artırmaya devam ediyor. Bu durum, 20 günlük EMA’nın üzerinde bir kırılma olasılığını artırıyor.

  eth-usdt-1-g

  ETH/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  Eğer bu gerçekleşirse, ETH/USDT çifti düşen kama modelinin direnç çizgisine doğru yükselebilir. Bu seviye tekrar güçlü bir engel görevi görebilir, ancak boğalar bunu aşarsa, parite 2.000$’a ve ardından 2.141$’a yükselmeye başlayabilir.

  Diğer yandan, fiyat düşer ve 1.771 doların altına inerse, parite destek hattına doğru düşebilir. Bu, boğalar için önemli bir savunma seviyesidir çünkü bu seviyenin altında bir kırılma muhtemelen 1.600 dolara kadar düşüşle sonuçlanacaktır.

  Dogecoin (DOGE) Fiyat Analizi

  Dogecoin, 21 Mayıs’ta 20 günlük EMA’nın (0,07$) altına düştü. Ancak boğalar, fiyatın hala 0,07$ seviyesinin üzerinde kalmaya devam ettiğini gösteren düşüşleri satın alarak fiyatı desteklemeye devam ediyor.

  doge-usdt-1-g

  DOGE/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  Ayılar ise fiyatı 0,07$ seviyesinin altına çekerek konumlarını güçlendirmeye çalışacaklar. Eğer başarılı olurlarsa, DOGE/USDT çifti 0,06 dolara kadar düşebilir ve bu noktada alıcılar düşüşü durdurmaya çalışacaklar.

  Öte yandan, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarırsa, alıcıların aralığı lehine çözdüğünü gösterecek. Parite önce 50 günlük SMA’ya (0,08$) ulaşabilir ve ardından 0,10$ seviyesine doğru yükselmeye çalışabilir.

  XRP Fiyat Analizi

  Boğalar, XRP’nin düşüş trendinin üstüne çıkmayı başaramadı ancak küçük bir olumlu nokta, 20 günlük EMA (0,45$) desteğini korumaları oldu. Bu, alıcıların artışa geçtiğini ve düşüşlerin satın alındığını gösteriyor.

  xrp-usdt-1-g

  XRP/USDT Günlük Fiyat Grafiği

  20 günlük EMA yavaşça yükselmeye başladı ve RSI pozitif bölgede olduğundan, en az dirençli yolun yukarı doğru olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,47$) üzerine çıkarırsa, XRP/USDT paritesi hız kazanabilir ve 0,54$’a doğru yükselme eğilimi gösterebilir.

  Ancak fiyatın düşmesi ve 20 günlük EMA’nın altına düşmesi durumunda bu olumlu görüş yakın vadede geçersiz olabilir. Bu durumda, XRP’nin 0,43 ABD Doları ile 0,40 ABD Doları arasındaki kritik destek bölgesine düşme olasılığı ortaya çıkabilir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  Ethereum Bu Seviyeyi Geçmeli! Güncel ETH Analizi

  Ethereum'un saatlik fiyat grafiği incelendiğinde direnç bölgesinde olduğunu gözlemliyoruz. ETH'nin belirli seviyelerdeki kapanışları ve destek aralığından dönüşü, yükseliş hareketinin devamını sağlayabilir. Ancak fiyatın belirli bir direnci aşması gerekmektedir.

  Jim Cramer, SEC’in Binance Borsasına Açtığı Davayı Değerlendirdi

  Eski hedge fon yöneticisi ve TV ünlüsü Jim Cramer, SEC'in Binance borsasına açmış olduğu dava için değerlendirmelerde bulundu.

  Bitcoin Yükseliş Trendini Başlatacak Mı? Güncel BTC Analizi

  Bitcoin'in fiyat grafiğini incelediğimizde, yaklaşan direnç seviyesi ve üçgen formasyonunun etkisi göze çarpıyor. Ayrıca belirtilen destek ve direnç bölgeleri arasında fiyat hareketlerinin şekillendiği görülüyor.

  SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin Borsası Coinbase Hakkında Konuştu

  ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, kripto para sektörü hakkında yorumlamalarda bulundu.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler