Güncel Bir Rapora Göre; Spot Bitcoin ETF’leri, Boğa Döngüsüne Güç Verebilir

  • Bernstein, spot Bitcoin ETF piyasasının büyük olacağını ve iki ila üç yıl içinde Bitcoin’in piyasa değerinin %10’unu bulacağını bekliyor.
  • BlackRock ve Fidelity gibi yatırım devlerinin yapmış olduğu spot Bitcoin ETF’leri piyasadaki olumlu duyguları artırırken Bitcoin fiyatının 31 bin doların üzerine yükselmesine sebep oldu.
  • Şimdi, yatırımcılar Eylül ayındaki SEC kararını merakla bekliyor. BlackRock başta olmak üzere diğer yatırım firmalarının da ilk karar tarihi Eylül ayının başına denk geliyor.

Bernstein, bugün yayınladığı raporda spot Bitcoin ETF’lerine dikkat çekti ve olası bir ETF onayının boğa döngüsüne güç vereceğini bildirdi.

Bernstein’in Spot BTC ETF’leri Hakkındaki Yorumları

Kripto borsa yatırım fonları (ETF’ler), yalnızca spot piyasada talep yaratarak piyasaya sermaye katmakla kalmaz, aynı zamanda bu ürünlerin düzenleyici onayının piyasa sinyali, meşruiyet arayan perakende ve diğer kurumsal akışlar için bir büyüme çarkı üretir – Bernstein bugün yayınlanan bir raporda söyledi.

Gautam Chhugani liderliğindeki analistler şu şekilde yorumladı;

“Güçlü küresel varlık yöneticilerinin spot Bitcoin (BTC) ETF’lerine olan ilgisi ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) itirazlarını ele alma potansiyel mekanizmaları ile birleştiğinde, onay olasılığı arttı.”

Bernstein, spot Bitcoin ETF piyasasının büyük olacağını ve iki ila üç yıl içinde Bitcoin’in piyasa değerinin %10’unu bulacağını bekliyor. SEC, Cuma günü Ark 21Shares Bitcoin ETF başvurusunun gözden geçirilme süresini uzattı; düzenleyici, BlackRock (BLK) ve Fidelity Investments gibi geleneksel finans devlerinin başvurularını değerlendirmeye devam ediyor.

Notta, kripto para birimi ETF’lerinin “önde gelen küresel varlık yöneticileri tarafından güçlü bir marka pazarlama hamlesinden” ve “perakende komisyoncuları ve finansal danışmanlardan gelen dağıtım desteğinden” yararlanacağı belirtildi.

Broker, yeni bir kripto döngüsünü güçlendirmek için yeni sermayenin taze stablecoin arzından, geleneksel varlıkların tokenizasyonundan, yerel kripto altyapısı tokenizasyonundan ve ETF’lerden geleceğini söylüyor. Ayrıca rapor şunları ekledi;

“Blok zinciri varlıkları bu yıl 40 milyar dolarlık bir aralıkta sıkıştı kaldı ve dolaşımdaki stabLECOINLER yaklaşık 120 milyar dolar.”

Yatırımcılar Bitcoin ETF’lerine odaklandı

BlackRock ve Fidelity gibi yatırım devlerinin yapmış olduğu spot Bitcoin ETF’leri piyasadaki olumlu duyguları artırırken Bitcoin fiyatının 31 bin doların üzerine yükselmesine sebep oldu. Ancak bu etki uzun sürmedi ve Bitcoin fiyatı 29 bin dolar seviyelerine kadar geriledi – BTC, 29 bin doların altını bile gördü.

Şimdi, yatırımcılar Eylül ayındaki SEC kararını merakla bekliyor. BlackRock başta olmak üzere diğer yatırım firmalarının da ilk karar tarihi Eylül ayının başına denk geliyor. ARK Invest CEO’su bu ETF’lerinin topluca onaylanabileceğini söylemişti. Buna benzer şekilde Bloomberg’teki ETF analistleri de spot Bitcoin ETF onay olasılığının artış gösterdiğini dile getirdi.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version