Grayscale’in Ethereum Varlıkları Devasa Boyutlara Ulaştı!

  • Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aleyhine dava kazandıktan sonra spot Bitcoin ETF’sini başlatmaya yaklaştıkça kripto senfonisinde doğru notaları çalmış gibi görünüyor.
  • Grayscale’in Ethereum Güven Fonu’nun sektördeki en yüksek puan alan kripto fonları arasında yer alması nedeniyle bu sürpriz olmayabilir. Grayscale’in Ethereum Trust Fonu’nun dünyanın ikinci büyük Ethereum sahibi olduğu belirtiliyor.
  • Grayscale Litecoin Trust, yaklaşık 94.2 milyon dolarlık başka büyük bir fon. Liste devam ettikçe, bu varlıklar sadece Grayscale portföyünün yüzeyini çiziyor.

Grayscale, sadece Bitcoin fonu olan bir yatırım devi değil; Ethereum da dahil olmak üzere birçok altcoin’de milyonlarca dolarlık fon yönetiliyor.

Grayscale Ethereum Trust Ne Kadar ETH Tutuyor?

Arkham Intelligence son yayınladığı raporda, Grayscale’in yaklaşık 5 milyar dolarlık Ethereum biriktirdiğini buldu. Grayscale, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) aleyhine dava kazandıktan sonra spot Bitcoin ETF’sini başlatmaya yaklaştıkça kripto senfonisinde doğru notaları çalmış gibi görünüyor.

Grayscale’in Ethereum Güven Fonu’nun sektördeki en yüksek puan alan kripto fonları arasında yer alması nedeniyle bu sürpriz olmayabilir. Grayscale’in 4.7 milyar dolarlık ETH sahip olduğu, Ethereum Trust Fonu’nun dünyanın ikinci büyük Ethereum sahibi olduğu belirtiliyor. Ethereum fiyatı, Grayscale’in yatırımından bu yana biraz düşmüş ve başlangıçtaki 5 milyar dolarlık yatırımı hafif bir düzeltmeye neden olmuş gibi görünüyor.

Arkham, Grayscale ile ilişkilendirilen tüm faaliyetleri belirlemek için 500’den fazla cüzdanı taradı ve inceledi. Raporun belirttiğine göre, her bir cüzdan 30 milyon dolardan az değere sahiptir. Grayscale ayrıca Grayscale Chainlink Trust’ta yaklaşık 1.7 milyon dolar değerinde LINK token ve 1.1 milyon dolar değerinde UNI tokenine sahiptir.

Arkham’ın raporuna göre, Grayscale’in Bitcoin varlıkları çok daha az, yaklaşık 92.1 milyon dolar. Ancak Grayscale’in resmi web sitesine göre Grayscale Bitcoin Trust, diğer adıyla GBTC, 16 milyar dolarlık Bitcoin’i yönetiyor.

SEC’e Karşı Zafer, Grayscale’in Varlıklarını İyileştirir mi?

Grayscale, Bitcoin Cash Trust’ta yaklaşık 60 milyon dolar ve Ethereum Classic Trust’ta yaklaşık 179 milyon dolar bulunduruyor. Grayscale Litecoin Trust, yaklaşık 94.2 milyon dolarlık başka büyük bir fon. Liste devam ettikçe, bu varlıklar sadece Grayscale portföyünün yüzeyini çiziyor.

Grayscale’in SEC karşısındaki zaferini göz önüne alındığında, bu varlık yönetim firmasının varlıklarına daha fazla Bitcoin ve diğer kripto parayı biriktirmeye başlaması muhtemel görünüyor.

SEC’in Washington D.C mahkemesinde Grayscale’e karşı karşılaştığı kaybı temyiz etmek veya Yüksek Mahkeme’ye gitmek için 40 günü hala var. Ancak SEC herhangi bir adım atana kadar büyük varlık yönetim firmalarının ETF başvurularını nasıl stratejikleştireceği hakkında sadece spekülasyon yapılıyor.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version