Grayscale, Spot Bitcoin ETF’si için Baskı Kurarken, BTC Sahipleri Artış Gösteriyor

  • Spot Bitcoin ETF’ler şüphesiz kripto para piyasasının en sıcak konularından biridir. Çünkü potansiyel olarak bir sonraki boğa piyasasını tetikleyebilirler.
  • Şirket, son olarak yasal ekibinin bu konuda bir mektup gönderdiğini açıkladı. Mektup, SEC’in bir dosya için yasal olarak almasına izin verilen sürenin üç katından fazlasını aştığını belirtiyor.
  • BTC tutan adreslerin sayısı istikrarlı bir şekilde artıyor ve iddiaya göre yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yaklaşık olarak 4.47 milyon adres en az 0.1 Bitcoin tutuyor.

Grayscale, spot Bitcoin ETF’sinin onaylanması için SEC üzerinde baskı kurmaya çalışırken, Bitcoin sahipleri yeni bir rekora ulaşıyor.

Grayscale, SEC Üzerinde Baskı Kuruyor

Spot Bitcoin ETF’ler şüphesiz kripto para piyasasının en sıcak konularından biridir. Çünkü potansiyel olarak bir sonraki boğa piyasasını tetikleyebilirler. Onları takip eden şirketler için çok daha fazlasını temsil ederler.

Grayscale, Bitcoin ETF onayı için başvuruda bulunan şirketlerden biridir. İlk onayı alan şirketler, kurumlardan gelen sağlam talepten yararlanma fırsatına sahip olacaklar.

Ayrıca, ücretlerden elde edilen potansiyel milyarlarca dolar gelir kazanma şansına sahipler. Bu, Grayscale gibi şirketlerin neden Bitcoin ETF düzenleyici onayını almak için ilk sıralarda yer almak istediklerini kısmen özetliyor.

Grayscale, özellikle bu konuya özen gösteriyor gibi görünüyor. Şirket, son olarak yasal ekibinin bu konuda bir mektup gönderdiğini açıkladı. Mektup, SEC’in bir dosya için yasal olarak almasına izin verilen sürenin üç katından fazlasını aştığını belirtiyor.

Dijital varlık yatırım şirketinin son agresif hamlesi, SEC’in daha fazla sorumlu olmasını sağlamayı amaçlıyor. Bu, ABD düzenleyicisinin spot BTC ETF’leri üzerindeki kararları geciktirmiş olmasının ardından geldi. Özellikle Grayscale’in SEC’i baskı altına aldığı şu anda bir onayın olması sadece zaman meselesi.

Bitcoin sahipleri artıyor

Bitcoin son birkaç haftadır yönsel zorluklarla karşı karşıya kaldı. Bununla birlikte, BTC tutan adreslerin sayısı istikrarlı bir şekilde artıyor ve iddiaya göre yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Yaklaşık olarak 4.47 milyon adres en az 0.1 Bitcoin tutuyor.

Bu, özellikle Ağustos indirimi sonrasında mevcut seviyelerde hala Bitcoin talebi olduğunu gösterdi. Ancak, piyasa hala özellikle bir sonraki FED açıklaması sırasında faiz oranı hype olasılığı nedeniyle belirsizlik bulutu altında. BTC’nin büyük bir kısmı başka bir çöküşün beklentileri nedeniyle bastırılmış durumda.

Yukarıdaki endişeler nedeniyle Bitcoin açık pozisyon seviyesi düşük kalmıştır. Yazı sırasında, açık faiz Mart 2023 seviyelerine düşmüştür. BTC’nin tahmini kaldıraç oranı da daha yüksek risk faktörü nedeniyle kaldıraç için bastırılmış bir iştahı doğrulamıştır.

Düşük tahmini kaldıraç oranı, Bitcoin işlemcilerinin kısa vadeli olarak hala temkinli davrandıklarını doğrulamıştır. Bu, mevcut piyasa koşulları daha fazla netlik sunana kadar geçerlidir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version