Diğer

  Grayscale Bitcoin Trust Varlıkları Gittikçe Azalıyor: Kaç BTC Satıldı? Geriye Kaç BTC Kaldı?

  • Glassnode tarafından yayınlanan yeni bir veri analizi, Grayscale Bitcoin Trust ETF’nin (GBTC) varlıklarında önemli bir düşüşü vurguluyor.
  • GBTC’nin varlıklarındaki bu düşüşe katkıda bulunan önemli bir faktör, son yedi işlem günü boyunca tahminen 3.5 milyar doları bulan artan çıkış hacmidir.
  • Bloomberg’in aktardığı kaynaklara göre iflas eden kripto imparatorluğunun, 22,28 milyon hissesinin üçte ikisinden fazlasını, yani yaklaşık 1 milyar dolara sattığı bildirildi.

  Grayscale Investments’in GBTC’sindeki BTC bakiyesi hızla azalıyor: Bitcoin fiyatı GBTC hisslerinden dolayı daha fazla sınırlı kalabilir.

  Grayscale Bitcoin Trust Varlıkları Gittikçe Azalıyor

  Grayscale

  Grayscale Investments’in GBTC’sinde gözlemlenen sürekli çıkışların bir sonucu olarak, özellikle resmi olarak bir Bitcoin borsa yatırım fonuna dönüştüğünden beri, trust içinde tutulan Bitcoin miktarında önemli bir çift haneli azalma görüldü.

  Glassnode tarafından yayınlanan yeni bir veri analizi, Grayscale Bitcoin Trust ETF’nin (GBTC) varlıklarında önemli bir düşüşü vurguluyor. Trust’ın bakiyesi şu anda yaklaşık 553,000 Bitcoin’dir ve bu, yaklaşık 630,000 BTC seviyesindeki zirvesinden önemli bir düşüşü temsil eder, yaklaşık %12.

  GBTC’nin varlıklarındaki bu düşüşe katkıda bulunan önemli bir faktör, son yedi işlem günü boyunca tahminen 3.5 milyar doları bulan artan çıkış hacmidir. Bu çıkışların en büyük kısmı, FTX’in, ETF olarak işlem görmeye başladıktan sonraki ilk üç işlem gününde GBTC varlıklarının neredeyse üçte ikisini elden çıkarmasıyla kredilendiriliyor.

  Bloomberg’in aktardığı kaynaklara göre iflas eden kripto imparatorluğunun, 22,28 milyon hissesinin üçte ikisinden fazlasını, yani yaklaşık 1 milyar dolara sattığı bildirildi. 2013 yılında kapalı uçlu bir fon olarak kurulan Grayscale Bitcoin Trust, yatırımcıların hisselerini geri almasını engelleyen kısıtlamalar altında işletiliyordu.

  Ancak ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) onayını almasının ardından trust, bir borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştü. 11 Ocak’ta işleme girmesiyle birlikte, bu geçiş, FTX gibi uzun vadeli yatırımcılar için pozisyonlarını likide etme fırsatı sağladı.

  Salı günü, tüm spot Bitcoin ETF’lerinin yedinci işlem günü olarak işaretlenen günde GBTC, yaklaşık 600 milyon dolarlık önemli bir çıkış yaşadı. Bloomberg Intelligence ETF analisti James Seyyfart, bu çıkışı, trust’ın bir Bitcoin ETF olarak işlem görmeye başlamasından bu yana gördüğü en büyük çıkış olarak nitelendirdi.

  Bitcoin’deki yön daha fazla sınırlanabilir

  Chris Terry’ye göre, Bitcoin fiyatı, Grayscale Bitcoin Trust’ın tamamen likide edilene kadar düz veya aşağı yönlü bir eğilimde kalmaya devam edecek – bu süreç, önümüzdeki haftalarda yaklaşık 25 milyar dolar değerinde Bitcoin’in satılmasını içerecek. Terry, “Tahminen BTC fiyatı, GBTC likidite edilene kadar düz veya aşağı yönlü devam edecek, önümüzdeki birkaç hafta içinde 25 milyar dolarlık satış. Grayscale’ın ETF ücretlerini %1.5’te tutma kararı, kripto tarihinin en büyük stratejik hatası olarak kayıtlara geçecek” dedi.

  Çarşamba günü  Bitcoin, 40,000 dolar seviyesine geri dönerek olumlu bir bölgede işlem görüyor ve şu anda 40,050 dolardan işlem görüyor. Bu son fiyat hareketi, Bitcoin’in değerinde son 24 saatte kaydedilen önemli bir %2.73 artışı yansıtıyor, ancak hala önceki yedi gün içinde %6.24’lük bir kaybı temsil ediyor.

  Verilere göre, Bitcoin’in dolaşımdaki arzı şu anda 19,606,918 BTC olarak kaydedilmiştir, bu da onu kripto para ekosistemi içindeki önemini vurguluyor. Ayrıca, Bitcoin’in piyasa değeri sağlam bir 783,930,244,546 dolar olarak kaydedilmiştir.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Hong Kong’da 20’den Fazla Şirket Kripto Ekosistemini Güçlendirmek için Harekete Geçti!

  Asya'da kripto ekosisteminde önemli adımlar atan Hong Kong'da daha fazla kripto şirketi lisans almak için başvurularını sunuyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?

  Vanguard CEO’su Emekli Oluyor: Şirketin Bitcoin Politikası Değişecek mi?

  Dev yatırım yönetimi firması Vanguard'ın CEO'su ve başkanı Tim Buckley emekli olacak; Şirketin Bitcoin hamlesinde değişiklik olacak mı?

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Hong Kong’da 20’den Fazla Şirket Kripto Ekosistemini Güçlendirmek için Harekete Geçti!

  Asya'da kripto ekosisteminde önemli adımlar atan Hong Kong'da daha fazla kripto şirketi lisans almak için başvurularını sunuyor.

  BlackRock’un Spot Bitcoin ETF’si 600 Milyon Dolarlık Giriş Kaydetti!

  Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock, spot Bitcoin ETF'sinde daha fazla giriş kaydederek ETF piyasasında öne çıkıyor.

  Solana Ekosisteminde İlgi Artarken, SOL Token Yükseliyor: Bir Sonraki Hedef Nedir?

  Solana fiyatı, ekosistemdeki talebin artması ve piyasadaki olumlu duyguların ardından yükseliyor: Sıradaki hedef ne olacak?