Grand Theft Auto 6, Kurgusal Bir Kripto Para Birimi Sunacak!

Video oyunu endüstrisindeki en büyük oyunlardan biri olan Grand Theft Auto, oyun içi "Bitcoin" ödemelerini veya başka bir kurgusal kripto para birimini içerecek.

gta
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

 

Müteahhitler, isimsiz, izlenemez ödemeler yapmaları gerektiğinde oyuncuya bu para birimiyle ödeme yapacak. Bu, Bitcoin farkındalığı için ana akım medya kültürüne başka bir itici güç oluşturabilir.

Grand Theft Auto 6 Oyun İçi Kurgusal Kripto Para Birimi Sunacak

En büyük oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto 6, içeriden bilgilere göre ödemeler için bir oyun içi kripto para birimine sahip olacak. Oyun, oyuncunun anonim kalmak isteyen büyük müteahhitlerden kripto para ödemelerini kabul etmesine izin verecek. Sektörün içinden Tom Henderson, bu haftanın başlarında Twitter üzerinden haberi sızdırdı:

Geçenlerde GTA 6’da bazı görevleri tamamladığınızda bazı görevlerin sizi nakit yerine Bitcoin ile ödüllendireceğini duydum. Borsa özelliği, farklı kripto para birimleri için bir komisyoncu eklenmesiyle geri dönecek. GTA 6 bu hakkı içeriyorsa, kripto için çok büyük.

Henderson ayrıca, kripto para biriminin son adının Bitcoin olmayabileceğini, ancak oyunda bulunacağından emin olduğunu açıkladı. Henderson, Call of Duty ve Battlefield gibi diğer franchise’larla ilgili daha önce doğru bilgileri sızdırmıştı.

Statista’ya göre, dünyanın en sevilen oyun serilerinden biri olan Grand Theft Auto, dünya çapında 345 milyondan fazla satış yapmayı başardı. Bir “GTA Bitcoin” veya başka bir kurgusal kripto para biriminin ortaya çıkması, gerçek dünyadaki kripto alanı hakkında popüler farkındalığı artırabilir.

Popüler Kültürde Bitcoin

Bu görünüm ne kadar önemli olursa olsun, Bitcoin popüler kültürde ilk kez yer almıyor. Bitcoin referansları zaten bolca bulunabilir. Family Guy adlı dizide Bitcoin, şaka yollu bir yatırım fırsatı olarak anılır. Spiderman: Into the Spiderverse, Bitcoin’in fiyat oynaklığı hakkında da şakalar yapıyor. Animasyon, bu duyuruları değiştirerek Bitcoin fiyatlarının yeni en yüksek ve en düşük seviyelere ulaştığını duyuran bir TV haber kanalını tasvir ediyor.

Gişe rekorları kıran bir film, kripto para birimlerinin kara para aklamak için kullanıldığını gösteren bir ceza davasını anlatıyor. Simpsonlar ayrıca sık sık kripto temalarına da değiniyor. Ancak Grand Theft Auto’nun dahil edilmesiyle ilgili gerçekten benzersiz olan şey, oyuncunun bu kriptoyu kalıcı bir dünyada kullanabilecek olmasıdır.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 36,293.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Feragatname: Konu ile ilgili yorumlar ve analiz bulguları yalnızca ilgi kişilerin veya yazarın görüşleridir, kesinlikle yatırım tavsiyesi olarak alınmamalıdır. Doğacak kayıp ya da kazançlardan Coin Otağ veya yazar sorumlu değildir. Hiçbir yazı ya da haber kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!