Gram Altın’daki aşağı yönlü sınırlı hareketler bu seviyeden sonra yön değişebilir!

Haftanın ilk işlem gününde kur ve Ons Altın’daki yukarı yönlü sınırlı hareketler takip edilirken, Gram Altın’ında da yükselişlere paralel olarak yukarı yönlü sınırlı hareket izlenmişti. Salı günü ise dikkatler FOMC toplantısı üzerinde olmaya devam ederken beklentilerin üzerinde açıklanan ABD verileri sonrası kurdaki yatay hareketlere ek olarak, değerli metaldeki gerile ile birlikte Gram Altın’da da aşağı yönlü sınırlı hareketler takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 472 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 470 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 474, 476 ve 478 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 470, 468 ve 465 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.