Gram Altın için aşağı yönlü senaryo ve alım fırsatı olabilecek destek seviyeleri

Haftanın son işlem gününde kurda 7.45 seviyesi üzerinde yukarı yönlü sınırlı hareketler devam ederken, Dolar’daki güçlenme ve Ons Altın’daki geri çekilmeye ile birlikte Gram Altın’ında yatay hareketini sürdürdüğü izlenmişti. Pazartesi günü ise takip edilen gelişmeler sonucu kur ve Ons Altın’daki yukarı yönlü sınırlı hareketler takip edilirken, Gram Altın’ında da 470 TL seviyesi üzerinde yukarı yönlü sınırlı hareketini sürdürdüğü gözlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gram Altın’ın 472 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 470 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece gelebilecek alımlar ile yukarı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 474, 476 ve 478 takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile Gram Altın’daki eğilimin aşağı yönlü hareketinde ise 470, 468 ve 465 destek seviyeleri takip edilmelidir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes Başoğlu
Enes Başoğlu, İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde öğrenim gören Enes, Coin Otağ'ında yazarlık yapmasının yanı sıra, yatırımlarının ve trade işemlerini de başarılı bir şekilde yürütüyor. Özellikle son yıllarda, geleneksel piyasalardan kripto para piyasasına doğru kayan ilgisi ve özverisi nedeniyle, bu alanda da çalışmalar gerçekleştiriyor. Enes Başoğlu'na mail adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.