Gözler FED’in Faiz Kararına Çevrildi: Bitcoin Nasıl Bir Yol İzleyecek?

  • 20 Eylül’deki FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) Toplantısı öncesinde, faiz oranı tacirleri Bitcoin fiyat dalgalanmalarını değerlendirmek için dikkatlice hazırlanıyor.
  • Ağustos ortasındaki düşüşün ardından BTC fiyat hareketi, $25.8 binlik aralık dip seviyesine yakın bir seyir izledi. 29 Ağustos’ta Grayscale’ın SEC karşısında kazanmasının katalizör olduğu %6’lık bir artış yaşandı.
  • Satıcılar günlük boğa emir bloğunu ($24.8 bin – $26 bin) kırarlarsa daha fazla kaldıraç elde edebilirler. Bu tür bir hareket, bir sonraki destek ve haftalık boğa emir bloğunu ($21.4 bin – $23.45 bin) rahatlatabilir.

FED’in faiz kararı için son 9 gün: Bitcoin, FED’in faiz kararı yaklaşırken nasıl bir yol izleyecek? BTC’nin önemli fiyat aralıkları!

FED’in Faiz Kararı Önümüzdeki Hafta Bekleniyor

20 Eylül’deki FOMC (Federal Açık Piyasa Komitesi) Toplantısı öncesinde, faiz oranı tacirleri Bitcoin fiyat dalgalanmalarını değerlendirmek için dikkatlice hazırlanıyor. Fed faiz oranı duyurusundan önce ve sonra beklenen piyasa volatilitesi var.

Ankete katılan traderların %90’ından fazlası, Fed faiz hedef aralığının 5.25% – 5.5% olarak değişmeden kalması eğilimindeydi. Bu nedenle, Fed faiz artırımını durdurursa Haziran fiyat hareketinin tekrarı göz ardı edilemez.

BTC, Haziran ortasında Fed faiz artırımını durdurma ve BlackRock ve diğer şirketlerin ETF (Borsada İşlem Gören Fon) başvurusu etrafındaki hype ile etkileyici bir toparlanma gösterdi.

Ağustos ortasındaki düşüşün ardından BTC fiyat hareketi, $25.8 binlik aralık dip seviyesine yakın bir seyir izledi. 29 Ağustos’ta Grayscale’ın SEC (Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu) karşısında kazanmasının katalizör olduğu %6’lık bir artış yaşandı. Ancak bu kazanç kısa ömürlüydü ve BTC’yi tekrar aralık dip seviyesine geri çekti.

Bu geri çekilme, $26.1 bin – $27.0 bin arasında bir fiyat dengesizliği bıraktı Ayrıca, fiyat hareketi 50-EMA (Üssel Hareketli Ortalama) seviyesinin altındaydı ve Fed’in kararından önce dinamik bir direnç olarak işlev görebilir. Bu nedenle, Fed’in kararı olumlu ise BTC, fiyat dengesini doldurmaya ve $27 bin civarındaki orta aralığı yeniden test etmeye çalışabilir.

Öte yandan, satıcılar günlük boğa emir bloğunu ($24.8 bin – $26 bin) kırarlarsa daha fazla kaldıraç elde edebilirler. Bu tür bir hareket, bir sonraki destek ve haftalık boğa emir bloğunu ($21.4 bin – $23.45 bin) rahatlatabilir.

Bu arada, RSI, Temmuz ortasından beri 50 seviyesinin üzerine çıkmakta zorlandı ve zayıflamış alım baskısını pekiştirdi. CMF de RSI’ın trendini takip etti ancak 4 Eylül’de sıfırın üzerine çıktı, bu da BTC piyasasına sermaye girişinin geçen hafta iyileştiğini gösteriyor.

$25 bin ve $28 bin seviyelerinde büyük alım ve satım limit emirleri

Gerçek zamanlı bir emir takip platformu olan Mobchart’a göre, yazı yazıldığı sırada $25 bin ve $28 bin seviyelerinde önemli alım ve satım limit emirleri yerleştirildi. Bu, BTC’nin vahşi fiyat dalgalanmalarının bu seviyelerde tersine dönebileceğini gösteriyor. Ancak Ethereum, ABD’de en erken Ekim ayında onaylanması beklenen ETH ETF ile kısa ve orta vadede BTC’yi geride bırakabilir.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version