Google, Kripto Borsaları İçin Reklam Yasağını Kaldırdı!

google
Abone Ol
Daha Fazla

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Google, Çarşamba günü sürpriz bir hareketle kripto para borsalarının reklam hizmetlerini kullanmasını engelleyen üç yıllık yasağı kaldırdı.

Politika değişikliği şirketin destek sayfasında “3 Ağustos’tan itibaren Amerika Birleşik Devletleri’ni hedefleyen ve kripto para birimi borsaları ve cüzdanları sunan reklamverenler, gereksinimleri karşıladıktan ve Google tarafından onaylandıktan sonra bu ürün ve hizmetlerin reklamını yapabilir” dedi.

Borsaların karşılaması gereken şartlar arasında “FinCEN’e bir para hizmetleri şirketi olarak ve en az bir eyalette para transfer hizmeti olarak kayıt olmak” veya “federal veya eyalet lisanslı bir banka olmak” yer alıyor. Bu koşullar Anchorage ve Paxos gibi servislerin reklam yapmasının önünü açıyor.

Ancak, yeni politika değişikliği çoğu kripto kuruluşunun reklam yapmasına izin vermiyor. Değişiklik, “ilk kripto para teklifleri, DeFi ticaret protokolleri ve kripto para birimlerinin veya ilgili ürünlerin ticaretini teşvik eden diğer kuruluşlar” için reklam yasağının devam ettiğini belirtti. Haber, grafik ve analiz hizmetleri de reklam kara listesinde yer almaya devam ediyor.

Google’ın kripto reklamlarıyla ilgili politikaları çoğu zaman kafa karıştırıyor ve uzmanlar bu yasakların bazı noktalarda “haksız” olduğunu savunuyor. Arama devi, 2018 boyunca bir borsadaki reklam yasağını sürekli olarak değiştirdi ve bir noktada reklamlarda yasaklı terimler arasına “Ethereum” kelimesini bile dahil etmişti. Bu katı politikalara rağmen Google, bazı dolandırıcılık projelerini de gözden kaçırdı.

Yeni reklam politikası ile ABD kripto kullanıcıları yakında reklam bombardımanına tutulabilir.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 40,387.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Coin Otağ ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!