Ana SayfaHaberGoldman Sachs'tan Yeni Altın Tahmini!

Goldman Sachs’tan Yeni Altın Tahmini!

-

New York merkezli bir küresel yatırım bankacılığı devi olan Goldman Sachs, ABD Doları’nda artan riskler nedeniyle fiyat hedefini aşağıya yükseltti.

Bugün müşterilerine sunduğu bir notta, banka bir kez daha fiyat hedefinin ons başına 2300 $ olduğunu açıkladı ve altını bir kez daha belirsiz ekonomik koşullar altında “son çare para birimi” olarak etiketledi.

Altın fiyatı son haftalarda önemli oranda arttı. Kıymetli metal geçtiğimiz günlerde rekor seviyesinden daha iyi performans gösterdi ve bugün yeni bir rekor kırdı. Ons altın bugün 1981 $ ‘a yükseldi ve haber dakikalarında 1950 $’ da işlem görüyor.

Banka, bu kıymetli metal mitingini, Fed’in salgındaki ikinci dalga olasılığı, ABD’deki iç siyasi gerginlik ve ABD’deki toplumsal belirsizlik ve artan jeopolitik gerilimlerle potansiyel olarak enflasyonist bir eğilime doğru kaymasına bağlamaktadır.

“Tüm bunlar rekor ABD ulusal borcu ile birleştiğinde rezerv para birimi olarak doların uzun ömürlülüğü ile ilgili gerçek kaygıları artırmaya başladı.” O dedi.

Goldman, mevcut makro ortamın doların dünya rezerv para birimi durumunu etkileyebileceğini öngörüyor: “Altın, özellikle hükümetlerin nominal para birimlerinin değerini düşürdüğü ve reel faiz oranlarını tüm zamanların en düşük seviyelerine çektiği mevcut bir ortamdaki son çare. ABD reel faizlerinde daha fazla düşüş bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Goldman’ın öngörülmesi gerçekleşirse, altın fiyatı mevcut seviyelerin yüzde 18 üzerinde artacaktır.

Bank of America’nın hedefi 3000 $

Bu arada, bankacılık devi Bank of April yaptığı açıklamada, hükümetlerin pandeminin ortasında ekonomik teşvik paketlerinin altını Ekim 2021’e kadar rekor seviyelere çıkaracağını söyledi. 18 ayda ons başına 3000 dolar.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Enes ERGOVAN
Enes ERGOVAN
Enes Ergovan, yıllarca sosyal medya yöneticiliğinden aldığı önemli deneyimlerle kripto para ve piyasalara merak salan Enes Ergovan, sektörel yazılar yayınlamaya devam ederken sosyal medya sektöründe de çalışmalar yürütüyor. Enes Ergovan, coinotag.com'da editör olarak sektörel bazda yazılar paylaşıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Millet İttifakı’nın Kripto Para ile İlgili Tüm Vaatleri!

Millet İttifak’ının kripto para vaatlerini neler??Bu yazımızda Millet İttifakı'nın kripto ve blok zincir vaatlerini derledik.

Bitcoin 23.960 Dolara Yükseldi Fakat Yatırımcılar Açgözlü Değil!

Bitcoin fiyatının 29 Ocak'ta 23.960 $'a kadar yükselmesi, Korku ve Aç Gözlülük Endeksi'ne göre söylemeye çalışıyor? İşte detaylar!

Kripto Paralara Devlet Destekleri Gelmeye Devam Ediyor!

Kripto para birimlerini çevreleyen endüstri kargaşasına rağmen, ileri görüşlü birçok ülke dijital varlıkları benimsemek için adımlar attı.

AAVE Borçlarından Kurtulabilecek mi? İşte Önemli Detaylar!

Borç verme platformu AAVE son zamanlarda olumlu haberler alıyor. AAVE yatırımcılarının kafasına takılan CRV borçlanma durumu çözülüyor mu?

Güncel Analizler