George Soros’un Yatırım Fon’u, Bitcoin Ticareti Yaptığını Duyurdu!

George Soros

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Macaristan doğumlu Amerikalı milyarder yatırımcı George Soros’un yatırım fonu, raporlara göre aktif olarak bitcoin yatırım ürünleri ticareti yapıyor. Açıklanmayan kaynaklar, bitcoin ticaretinin Soros Fon Yönetimi baş yatırım görevlisi (CIO) Dawn Fitzpatrick’ten yeşil ışık aldığını ortaya koyuyor. Peki George Soros kimdir? Serveti ne kadardır? İşte Detaylar…

George Soros Kimdir? Fon Yönetimi Bitcoin Ticaretine Giriyor Mu?

George Soros FBA, Macar–Amerikalı milyarder, yatırımcı, ve hayırseverdir. Mayıs 2020 itibarıyla net servetinin $8,3 milyar olduğu ve günümüze kadar Açık Toplum Vakıflarına $32 milyardan fazla bağışta bulunduğu hesaplandı

George Soros’un yatırım fonu ve şirketin CIO Dawn Fitzpatrick’teki mart ayı sonunda, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) Bitcoin (BTC) için bir “tehdit” olduğunu söyledi. Ancak CBDC’lerin “bitcoin’i kalıcı olarak istikrarsızlaştırmada başarılı olacağını” düşünmediğini de söyledi.

Açıklanmayan kaynaklardan gelen bir rapora göre, George Soros’un yatırım fonu ve şirketin CIO Dawn Fitzpatrick’in Soros’un yatırım fonunun bitcoin ürünleri ticareti yapmasına izin verdiğini söylüyor.

Muhabir Michael Bodley, CIO Dawn Fitzpatrick’in “aktif olarak bitcoin ticareti yapmak için dahili yeşil ışık” verdiğini söyleyen iki kaynağa atıfta bulunuyor. Bodley’in raporuna göre, ayrıca Soros Fon Yönetimi’nin diğer dijital para yatırım araçlarını da araştırdığını kaydetti.

Bloomberg’e konuşan Adam Fisher: ”Soros Fon yönetiminde iddia edilen ticaret, kripto varlık ticaretidir.”

Soros’un Etki Gücü Büyük Mü? Bitcoin’e nasıl etki edebilir?

Bu söylentiden aylar önce George Soros, İsviçre Davos’taki 2018 Dünya Ekonomik Forumu’nda bitcoin ve kripto varlıklarını tartıştı. Soros etkinlikte, “Şey,” dedi, “kripto para birimi yanlış bir adlandırmadır ve her zaman bir tür yanlış anlaşılmaya dayanan tipik bir balondur.” Soros şöyle devam etti:

”Bitcoin bir para birimi değildir. Bir para biriminin istikrarlı bir değer deposu olması gerekiyordu. Ve günde yüzde yirmi beş dalgalanan bir para birimi, örneğin ücret ödemek için kullanılamaz, çünkü ücretler bir günde yüzde yirmi beş düşebilir. Yani, bir yanlış anlamaya dayalı bir spekülasyon.”

O günden bugüne Soros’un görüşü değiti. Ardından fonun CIO’su Dawn Fitzpatrick, BTC hakkında olumlu bir şekilde konuştu ve yatırım firmasının kripto alanının “bir bükülme noktasında olduğunu” düşündüğünü söyledi. Bu arada, George Soros dünyada çok tartışmalı bir figür ve geçmişi olmasından dolayı, insanların ona güvenmemesine neden oldu.

Soros Fon Yönetimi’nin bitcoin ürünleri ticareti yaptığı haberi kripto forumlarına düştüğünde, konuları karıştıran çok sayıda komplo esprisi vardı. Subreddit forumu r/bitcoin’de bir kişi “Bu adama güvenmiyorum, o gerçek hayattaki bir süper kötü adam!” Dedi.

Başka bir kişi ise Soros’a atıfta bulunarak: “Soros’un en iyi bildiği şey insanları kandırmaktır. Başka bir şey değil.” Açıklamalarında bulundu. Bunlardan da anlaşılacağı üzere seven kesim olduğu kadar Soros’u sevmeyen kesimde çoktur.

Haberimiz hakkında olumlu veya olumsuz düşüncelerinizi lütfen aşağıda yorumlarda belirtiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster