Geçtiğimiz Hafta, Bitcoin ve Kripto Yatırım Ürünlerinde, Sermaye Giriş ve Çıkışları Nasıl Gerçekleşti?

  • Geçtiğimiz hafta, Ethereum yatırım ürünleri 4.8 milyon dolarlık çıkış yaşadı ve bu, yıl başından bu yana 108 milyon dolarlık çıkışla “bu yıl ETP yatırımcıları arasında en az sevilen dijital varlık” haline geldi.
  • Genel olarak, Bitwise, Grayscale, ProShares ve 21Shares gibi varlık yöneticilerindeki kripto yatırım ürünleri geçen hafta 59.3 milyon dolarlık çıkış yaşadı.
  • Butterfill, “Zamanlama açısından ilginç olan şu ki, Mart ayındaki [short Bitcoin] girişleri de artan düzenleyici belirsizlik döneminde geldi” diye devam etti.

Geçtiğimiz hafta dijital varlık yatırım ürünlerindeki para çıkışı devam etti ve Bitcoin ile Ethereum yoğun çıkışlar yaşadı; Short-Bitcoin’e ilgi artıyor.

Geçtiğimiz Hafta Dijital Varlık Ürünlerinin Performansı

Geçtiğimiz hafta, Ethereum yatırım ürünleri 4.8 milyon dolarlık çıkış yaşadı ve bu, yıl başından bu yana 108 milyon dolarlık çıkışla “bu yıl ETP yatırımcıları arasında en az sevilen dijital varlık” haline geldi, CoinShares araştırma başkanı James Butterfill’in bir raporunda belirtti.

Genel olarak, Bitwise, Grayscale, ProShares ve 21Shares gibi varlık yöneticilerindeki kripto yatırım ürünleri geçen hafta 59.3 milyon dolarlık çıkış yaşadı ve bir önceki hafta görülen 11.2 milyon dolarlık çıkıştan çok daha yüksekti ve son bir ayda 294 milyon dolarlık çıkışı artırarak toplamı artırdı.

Ancak, Bitcoin yatırım ürünleri en çok etkilenenler arasındaydı ve geçen hafta 68.9 milyon dolarlık çıkış yaşadı. Öte yandan, short Bitcoin fonları Mart ayından bu yana ürün için görülen en büyük haftalık giriş olan 15.2 milyon dolarlık girişe ulaştı.

Butterfill, fon akışlarının duygu durumunun kötü olduğunu gösterdiğini söyledi ve “Bu durumun en olası nedenlerinin sınıfın düzenlemesiyle ilgili endişelerin devam etmesi ve son dönemde doların gücü olduğuna inanıyoruz” dedi.

Butterfill, “Zamanlama açısından ilginç olan şu ki, Mart ayındaki [short Bitcoin] girişleri de artan düzenleyici belirsizlik döneminde geldi” diye devam etti.

Önceki haftada sakin akış aktivitesine rağmen, alım satım hacmi de geçen hafta önemli ölçüde düştü ve %73 azalarak 754 milyon dolara geriledi.

Blockchain hisse senetleri olumsuz duygulardan kaçamıyor

Blockchain hisseleri de olumsuz duygu durumundan kaçamadı ve beşinci üst üste haftada 10.8 milyon dolarlık çıkış ekledi. Daha olumlu bir yanıyla, XRP yatırım ürünleri son hafta boyunca toplamda 0.7 milyon dolarlık küçük girişlerle olumlu bir çizgi sürdürdü.

Bölgesel olarak Almanya, piyasayı yeniden öncülük ederken 20 milyon dolarlık çıkış yaşandı, ABD ise 12.3 milyon dolarlık çıkış yaşadı.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version