FTX Borsasının Bitcoin ve Kripto Para Varlıkları Açıklandı! Portföyde Hangi Coinler Var?

  • İflas eden FTX’in varlıkları, Pazartesi günü yapılan bir mahkeme başvurusuna göre yaklaşık 7 milyar dolarlık varlık içeriyor.
  • Yeni CEO John J. Ray III, şirketin finansal kontrollerini eleştirdi, Sam Bankman-Fried ise çoklu dolandırıcılık suçlamalarına karşı suçsuz olduğunu iddia etti.
  • Başvuru ayrıca tahmini 200 milyon dolarlık değere sahip olan Bahamalar’da 38 konut, çatı katları ve diğer mülkleri de içeriyor.

Bugün yayınlanan mahkeme dosyalarında FTX’in Bitcoin ve kripto para varlıkları güncellendi; Borsanın portföyünde hangi kripto paralar var?

FTX’in Kripto Varlıkları Açıklandı!

İflas eden FTX’in varlıkları, Pazartesi günü yapılan bir mahkeme başvurusuna göre yaklaşık 7 milyar dolarlık varlık içeriyor. Bu varlıklar arasında 1.16 milyar dolarlık Solana (SOL) tokeni ve 560 milyon dolarlık Bitcoin (BTC) bulunuyor. Ayrıca borsanın 192 milyon dolarlık Ethereum (ETH) varlığı bulunuyor.

Sunum, şirketin iflas başvurusu yapmadan önce kurucu Sam Bankman-Fried da dahil olmak üzere üst düzey yöneticilere yaptığı milyarlarca dolarlık ödemeleri detaylandırıyor. FTX, geçen yıl bilançosunun durumu hakkında açıklamalarda bulunduktan sonra çöktü. Yeni CEO John J. Ray III, şirketin finansal kontrollerini eleştirdi, Sam Bankman-Fried ise çoklu dolandırıcılık suçlamalarına karşı suçsuz olduğunu iddia etti ve gelecek ay başlayacak olan bir mahkeme duruşması bekleniyor.

Döküman, şirketin 11 Kasım’da sahip olduğu 1.1 milyar doların yanı sıra ek olarak 1.5 milyar dolar nakit ve 31 Ağustos’ta değerlenen 3.4 milyar dolar değerinde kripto paraya sahip olduğunu belirtiyor. Bu, MAPS ve Serum (SRM) gibi 1.300’ün üzerinde daha az bilinen ve potansiyel olarak daha az likit token hariç, yüz milyonlarca dolarlık değere sahip.

Gayrimenkul varlıklar da ortaya çıkıyor

Sunum ayrıca iflas öncesinde Bankman-Fried ve diğer yöneticilerin aldığı 2.2 milyar dolarlık nakit, kripto, hisse senedi ve gayrimenkulu detaylandırıyor. Bu önemli olabilir çünkü ABD yasalarına göre bu tür ödemeler geri alınabilir ve alacaklılara dağıtılabilecek varlıklar stokuna eklenir.

Başvuru ayrıca tahmini 200 milyon dolarlık değere sahip olan Bahamalar’da 38 konut, çatı katları ve diğer mülkleri de içeriyor. Şirketin yeni yönetimi, siyasilere ve New York’taki Metropolitan Sanat Müzesi gibi hayır kurumlarına yapılan bağışları geri almaya çalıştı.

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version