FTX, Bitcoin ve Kripto Varlıklarını Tasfiye Edecek! FTX’in Portföyünde Neler Var?

  • Delaware bölgesindeki bir hakim, iflas etmiş kripto borsası FTX’in milyarlarca dolarlık kripto varlığını satmasına izin veren bir kararı onayladı.
  • Bitcoin, Ethereum ve diğer tokenleri satarken, mülkün ABD Mütevelli Heyeti’ne 10 gün önceden bildirimde bulunması gerekecek.
  • FTX, iflas koruma başvurusunda bulundu ve 3.4 milyar dolarlık kripto varlığa sahip. Olası satışlarla ilgili endişeler, son günlerde bazı alternatif coin’leri düşüş eğilimine itti.

İflas eden kripto para borsası FTX, varlıklarını tasfiye etmek için gereken onayı mahkemeden aldı; FTX’in portföyünde hangi coinler bulunuyor?

FTX, Varlıklarını Satmak için Gereken Onayı Aldı

Delaware bölgesindeki bir hakim, iflas etmiş kripto borsası FTX’in milyarlarca dolarlık kripto varlığını satmasına izin veren bir kararı onayladı.

Borçlular Ağustos ayında, mülkün token satışlarının bir mali danışman tarafından yönlendirilmesini öngören bir plan teklifinde bulundular. Mülkün çoğu tokenin haftada yalnızca 100 milyon dolar satmasına izin verilecek ancak bu limit token bazında kalıcı olarak 200 milyon dolara yükseltilebilecek.

Hakim John Dorsey, bu planı Çarşamba günü yapılan bir duruşma sırasında onayladı. Bitcoin, Ethereum ve diğer tokenleri satarken, mülkün ABD Mütevelli Heyeti’ne 10 gün önceden bildirimde bulunması gerekecek.

FTX, satış gelirlerinin üzerindeki fiyat hareketinin etkisini en aza indirmek için Bitcoin ve Ethereum’u korumak istediğini söyledi ancak diğer varlıklar token bazında tekrar koruma olarak onaylanabilirdi. Mülk ayrıca belirli tokenleri stake etme hakkını saklı tuttuğunu da belirtti ancak token stake etme programlarından elde edilen getirilerin alacaklılara daha fazla fon dönmesine yardımcı olması şartıyla.

İflas Koruması

FTX, iflas koruma başvurusunda bulundu ve 3.4 milyar dolarlık kripto varlığa sahip. Olası satışlarla ilgili endişeler, son günlerde bazı alternatif coin’leri düşüş eğilimine itti. Bitcoin’in fiyatı Çarşamba günü yükseldi ve verilere göre son 24 saatte %0,7 artarak 26.180 dolar seviyesine yükseldi.

FTX’in mahkeme kayıtlarına göre, sahip olduğu varlıklar şunlardır;

 

Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

Exit mobile version