Diğer

  Fidelity Investments, Spot Bitcoin ETF Başvurusu için SEC Yetkilileri ile Görüşme Gerçekleştirdi

  • SEC tarafından yayınlanan bir not göre, en üst düzey yatırım varlık yönetim şirketi, önerilen ETF ürününün ayrıntılarını tartışmak üzere ajansla Perşembe günü bir toplantı gerçekleştirdi.
  • ETF onayındaki yoğunluk, ürünün onayının beklenen dar penceresine giderek yaklaştığı şu günlerde SEC ve birçok ETF başvuru sahibi arasında yaşanan teknik görüşmelerin bir sonucudur.
  • Bu buluşmalar ve tartışma konuları, SEC’in gözden geçirme sürecini tamamladığının ve Ocak ayında kararını açıklamaya hazırlandığının bir göstergesi olabilir.

  Fidelity Investments, spot Bitcoin ETF için yapmış olduğu başvuru hakkında SEC ile görüşme gerçekleştirdi: İşte detaylar!

  Fidelity, SEC ile Spot Bitcoin ETF’leri Tartıştı

  SEC

  Fidelity Investments, spot Bitcoin ETF başvurusu için birkaç ay önce yapılan görüşmelerin sonuncusunda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile buluşan son potansiyel ETF ihraççısı oldu.

  SEC tarafından yayınlanan bir not göre, en üst düzey yatırım varlık yönetim şirketi, önerilen ETF ürününün ayrıntılarını tartışmak üzere ajansla Perşembe günü bir toplantı gerçekleştirdi. Fidelity, SEC’e “Bitcoin ETF İş Akışları” başlıklı bir belge sundu; bu belgede, BlackRock’un tercih ettiği modele benzer şekilde “ayni” yaratma ve geri ödeme modeline atıfta bulunan birkaç slayt yer alıyor.

  Ayni modelin diğer alternatifi ise nakit yaratma özet modelidir. Dikkat çekici bir şekilde, bu, SEC’in ETF ihraççılarını benimsemeleri için ikna etmeye çalıştığı geri alma mekanizmasıdır, ancak bunun önemli bir yüzdesinin öncekini tercih ettiği görünmektedir.

  Sunuma göre, “Arbitraj ve riskten korunma, fiziksel yaratımlarda daha verimlidir. Kendi kendini temizleyen ETF piyasa yapıcı firmaları, Kripto İştiraklerine sahip, kendi kendini temizleyen ETF piyasa yapıcı firmalar için Ajans AP olarak hareket ederek verimli arbitrajı kolaylaştırabilir. Fiziksel oluşturma ve geri ödemeye izin vermek, tüm katılımcılar için ticaret verimliliğini ve ikincil piyasa fiyatlandırmasını artırmak açısından kritik öneme sahiptir.”

  SEC İnceleme Sürecini Yoğunlaştırıyor

  Potansiyel Bitcoin ETF onayındaki yoğunluk, ürünün onayının beklenen dar penceresine giderek yaklaştığı şu günlerde SEC ve birçok ETF başvuru sahibi arasında yaşanan teknik görüşmelerin bir sonucudur. SEC ve görüşme yaptığı diğer şirketlerin, güven saklama düzenlemeleri, yaratma ve geri alma mekanizmaları ve yatırımcı risk açıklamaları gibi ayrıntılı konulara girdikleri bildirilmektedir. Bu, spot Bitcoin ETF sürecinin final aşamalarına ulaştığını gösteren bir işaret olabilir.

  Benzer bir toplantı, SEC, BlackRock ve Grayscale arasında farklı zamanlarda gerçekleşmiştir. Grayscale, özellikle Trading ve Piyasalar Bölümü ile bir dizi toplantı gerçekleştirmiştir. Bu toplantılardan birinde Grayscale, spot Bitcoin ETF’si için BNY Mellon ile bir Transfer Ajansı ve Hizmet Anlaşması’nın uygulandığını açıklamıştır.

  Bu buluşmalar ve tartışma konuları, SEC’in gözden geçirme sürecini tamamladığının ve Ocak ayında kararını açıklamaya hazırlandığının bir göstergesi olabilir. Fidelity, spot Bitcoin ETF yolculuğunda bir adım atmış ve bunu Depository Trust Clearing Corporation (DTCC) altında FBTC ticker’ıyla listelemiştir. BlackRock’ın iShares Bitcoin Trust IBTC ve Invesco Galaxy Bitcoin ETF BTCO da listede yer almaktadır.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.

  Bitcoin Fiyatı Güçleniyor: Altcoin Sezonu Ne Zaman Başlayacak?

  Bitcoin fiyatı 68 bin doların üzerini görerek yeni zirveleri hedefledi; Ancak şimdi yatırımcılar altcoin sezonunun ne zaman başlayacağına odaklanıyor!

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Reddit Haberi Matic Fiyatını Uçurdu! Güncel MATIC Analizi

  Coinotag Twitter'da Reddit'in Matic satın aldığını duyurdu, bu habere bağlı olarak Matic %7 yükseldi. Reddit, Bitcoin ve Ethereum'u bilançosuna ekledi ve sanal ürünlerin satışında Ether ve Matic'i ödeme olarak kabul ettiğini belirtti.

  KSM Coin Uzun Vadeli Yatırımcılara Göz Kırpıyor! Güncel KSM Analizi

  KSM'nin teknik analizine göre, 47$ desteğinin kaybı sonrasında düşüş trendi başladı. Yatırımcılar, 48.37$ - 47.58$ direnç aralığını izlemeli. Yükseliş trendinin güçlenebileceği ve hedefin 55$ olabileceği belirtiliyor.

  Solana Balinaları 75 Dolara Hazırlanıyor Olabilir Mi? Güncel SOL Analizi

  SOL, 12 saatlik grafikte 105.52$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 114$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapılamazsa, düşüş hareketi 75$ seviyesine kadar devam edebilir.

  AVAX Kritik Direncini Geçemezse Düşüş Sürebilir! Güncel AVAX Analizi

  AVAX, 12 saatlik grafikte 38.38$ desteğini kaybederek düşüş trendine girdi. Önümüzdeki günlerde 40.90$ seviyesinin üzerinde kapanışlar yapamazsa, düşüş hareketi 31.10$ seviyesine kadar devam edebilir.

  Bitcoin Yatırımcılarını Neler Bekliyor? Bitcoin’de Yükseliş Sürecek Mi? BTC Analizi

  Bitcoin, saatlik grafikte düşüş eğilimi gösteriyor. Haftalık grafikte ise kritik direnç seviyesi olan $53,270'e yakın işlem görüyor. Yatırımcılar direnç bölgesine yaklaşırken dikkatli olmalı ve piyasa
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  Mox Bank, Hong Kong’da Bitcoin ve Ethereum Hizmetleri Sunacak!

  Mox Bank, Hong Kong'daki ekosisteme katılarak Bitcoin ve kripto para hizmetlerini sunmaya başlayacak; İşte detaylar!

  Alchemy Pay (ACH), ABD’nin New Hampshire Eyaletinde Lisans Aldı!

  Önde gelen fiat-kripto ödeme ağı ve altcoin projesi olan Alchemy Pay, ABD'nin New Hampshire eyaletinde para transferi için lisans aldı.

  DWF Labs, TokenFi Projesinin Kripto Parası TOKEN’e Yatırım Yapıyor!

  Web3 yatırım firması DWF Labs, TokenFi projesninin yerel kripto parası olan TOKEN'e 10 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.