Fed’in para politikası Dolar’ın kalıcı bir yükseliş trendine girmesindeki en önemli engel!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

ABD’de yaklaşık 20 ayın en yüksek seviyesinde açıklanan imalat sektörüne ait verilerin ve ek mali teşvik beklentilerinin Dolar’ı desteklediği gözlemledik. Dün 91,7 seviyesine kadar gerileyen Dolar endeksi (DXY) bugün 92,5 seviyesine yaklaşmakta. Şu aşamada Dolar’daki toparlanmayı yaşanan düşüşlerin ardından bir düzeltme olarak değerlendirmek mümkün. Halihazırda Fed’in yeni para politikası stratejisi Dolar’ın kalıcı bir yükseliş trendine girmesindeki en önemli engel olduğu söylenebilir. Dolayısıyla, Dolar’daki toparlanmanın sürmesi durumunda bunun Gelişmekte Olan Ülke para birimleri üzerinde net bir etki yapmasını beklemiyoruz. Dünkü güçlü verilerin ardından, bugün ABD’de TSİ 15.15’teki ağustos ayı ADP özel sektör istihdam değişimi verisi yakından izlenecek.

Yurtiçinde ise Doğu Akdeniz ile ilgili gelişmeler yakından izlenirken, Dolar / TL yakın dirençlerine yakın seyrediyor. Şu aşamada, 5 yıllık CDS’imizin 515 seviyesine kadar gerilemesi ile birlikte kur 7,40 seviyesinin altında kalmaya devam edebilir. Aksi durumda 7,4330 bir sonraki direnç olarak izlenebilir. Öte yandan, olası geri çekilmelerde ise 7,3450 desteğinin altında 7,3220 ve 7,2950 sıralı hedefler olabilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster