Diğer
  Ana SayfaHaberFED Toplantısı Yaklaşıyor: 50BPS Artış Bitcoin'i Düşürür mü?

  FED Toplantısı Yaklaşıyor: 50BPS Artış Bitcoin’i Düşürür mü?

  -

  • FED’in faiz kararı öncesinde Bitcoin fiyatı 28 bin dolar üzerine tutunmaya çalışıyor.
  • FedWatch aracına göre 50 baz puanlık artışın olasılığı çok düştü.

  FED’in faiz kararından önce Bitcoin fiyatı düşüş gösterdi. FED’in faiz kararı ne olacak 25 baz puan mı 50 baz puan mı?

  Bitcoin FED Kararından Önce Düşüyor!

  Bitcoin (BTC)

  Bitcoin fiyatı bir kez daha 27.000$ seviyesine düştüğü için haftaya sert bir başlangıç yaptı. O zamandan beri bir miktar iyileşme oldu. Ayrıca, boğalar, bu bir satıcı piyasası olduğu için 28.000 dolarlık desteği tutmakta zorlanıyor. Sonuç olarak, BTC artık çok daha düşük bir seviyede desteğe bakıyor.

  Sessizliğin çoğu, FOMC toplantısına yanıt olarak geldi. En son TÜFE verilerinin yayınlanmasına ilişkin beklentiler değişkenlik gösteriyor ancak enflasyonun düşmesi durumunda kripto katılımcıları daha fazla fayda sağlayacak. Bunun nedeni, düşük enflasyon oranlarının daha yüksek risk toleransı oluşturmasıdır, dolayısıyla Bitcoin gibi risk varlıkları bu tür zamanlarda çok fazla destek alma eğilimindedir.

  Ancak Fed, 2022’de olduğu gibi şahin bir duruşa dönerse, bu piyasa için çok kötü olabilir. Daha düşük enflasyon oranları, 2023’ün ilk çeyreğinde olduğu gibi, Bitcoin ve genel olarak kripto para birimleri için çok elverişli olan Fed’in daha güvercin olmasına neden oluyor.

  fed-faiz-beklenti

  Bir faiz artışı daha bekleniyor ancak bu artışın ne kadar olacağına bağlı. Riskli varlıklar için 25 baz puanlık bir artış olumlu olabilir, ancak 50 baz puan sınırını aşmak muhtemelen piyasada bir düşüşe yol açacaktır.

  Yukarıdaki görselde görüldüğü gibi, FedWatch aracı, %95,9 olasılıkla 25 baz puanlık bir faiz artışı bekliyor. 50 bp artış olasılığı ise %4,1.

  BTC, 2023’te İlk Kez Zayıflıyor

  2023’ün başlangıcı, Bitcoin’in çok güçlü hareket ettiğini ve yıla başladığı değerden neredeyse %100 daha yüksek bir zirveye ulaştığını gördü. Bununla birlikte, mini boğa koşusunun tetiklediği coşkunun çoğu o zamandan beri etkisini yitirdi ve döngünün en düşük seviyesinden alım yapan yatırımcılar piyasadan kar elde etti.

  BTC’nin yerel zirvesi 31.000 doların üzerinde olduğundan, zaman içinde yavaş yavaş zayıfladı. 27.000 doların biraz üzerindeki mevcut fiyatı, 20 günlük hareketli ortalamasının altına sokarak, özellikle kısa vadede düşüş eğilimi gösteriyor.

  Bununla birlikte, zayıflık BTC için uzun vadeli boğa durumunu etkilemedi çünkü hala 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamalarının oldukça üzerinde. Her ikisi de yatırımcıların kısa vadeli kar peşinde koşmaktansa uzun vadede daha yüksek fiyatları beklemeyi tercih ettiğini gösteriyor.

  Bitcoin’in haftanın geri kalanındaki performansı büyük ölçüde FOMC duyurusuna bağlı olacak. Her zaman olduğu gibi, duyurudan önceki saatlerde piyasanın aşırı derecede dalgalı olması bekleniyor. Ancak fiyatın nereye ineceği Fed’in kararına bağlı olacak.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler