Fed öncesi Dolar’daki kısmi baskı devam edebilir! DolarTL için işte detaylar

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Bu akşam Fed faiz kararı (TSİ 21) ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması (TSİ 21.30) günün önemli gelişmesi olarak izlenecek. Öncesinde Dolar’ın hafif baskı altında kaldığını izliyoruz. Genel olarak Fed’in güvercin duruşunu koruması beklenirken önümüzdeki döneme ait projeksiyonlar da yakından takip edilecektir. Şu aşamada Fed öncesi Dolar’da kısmi baskı devam edebilir. Dolar / TL tarafında baktığımızda; 7,50 seviyesini direnç yapan kur bu sabah söz konusu seviyenin hemen altında seyrediyor.

Fed öncesinde kur bu seviyenin altında kalmak isteyebilir. Aksi durumda söz konusu seviyenin üzerindeki bir kalıcılıkta 7,53 seviyesine kadar teknik bir yükseliş gözlemlenebilir. Diğer yandan, olası düşüşlerde 7,4750 seviyesinin altında 7,44 seviyesi destek olarak takip edilebilir.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.