Diğer

  FED Faiz’e Saatler Kala, Ünlü Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT Diyor!

  ABD Merkez Bankası’nın bugün alacağı faiz kararına saatler kala efsanevi trader Michael Burry, finans piyasası için Bitcoin ve kripto paraları da etkileyebilecek bir uyarı yayınladı. “Big Short” yatırımcısı bugün tek bir tweet attı, “Sat”.

  Big Short Yatırımcısı Bitcoin için SAT dedi!

  Sell.

  — Cassandra B.C. (@michaeljburry) February 1, 2023

  Burry, 2007-2010 yılları arasındaki subprime mortgage krizini tahmin eden birkaç uzmandan biri olarak biliniyor. 2007’de CDO’ları takas ederek ipotekli tahvil piyasasını kısa devre yaptı ve büyük karlar elde etti.

  24 Ocak’ta Dot-Com Krizi Resmi Tweetledi!

  Paylaşılan bir diğer tweette ise olayın önemi vurgulandı: “Dün Michael Burry, Dot Com krizi piyasa resmi tweetledi ve “Belki” dedi. Dead Cat Bounce‘u daire içine aldı. Bu bounce’da piyasa, 3 ay boyunca yüzde 20 yükselmiş ancak daha sonra yüzde 30 daha düşmüştür.”

  Bugünkü son tweet, Burry’nin şu anda benzer bir senaryo beklediği şeklinde yorumlanabilir, muhtemelen bugün ABD’de Fed faiz kararının açıklanması ve ardından Fed Başkanı Jerome Powell’ın en son verileri ve beklentileri konuşacağı FOMC toplantısından tetiklenmiştir.

  İlginizi Çekebilir: Faiz Açıklamaları Tarihleri

  Bitcoin’in S&P 500 ile korelasyonu ve makroekonomik etkisi göz önüne alındığında Burry, kripto yatırımcılarına bir uyarı sinyali de gönderiyor olabilir. S&P 500 ve Bitcoin, son aylarda enflasyon verilerinin keskin bir şekilde düşmesi nedeniyle düşük seviyelerinden keskin bir şekilde yükseldi. Ancak beklenmedik bir Fed kararı bir hançer olabilir.

  Bununla birlikte, Burry’nin geçmişteki tahminlerinde her zaman haklı çıkmadığını belirtmek de önemlidir. Aslında, bir Reddit kullanıcısının ortaya koyduğu gibi, Burry geçmişte doğrudan çok yanılmıştı.

  Bitcoin ve Kripto Para Boğaları Uyarılmalı

  FEDWatch Tool’a göre, %98,4 gibi büyük bir oran Fed’in faiz artırımlarının hızını bugün yavaşlatmaya devam etmesini beklerken, bu piyasayı savunmasız bir duruma sokuyor.

  Fed şaşırtıcı bir şekilde 50 baz puan zam yaparsa ve “yapışkan” enflasyonla ilgili endişelerini dile getirirse, bu S&P 500, Bitcoin ve daha geniş kripto piyasası için büyük bir çöküş anlamına gelebilir.

  Ve 25 bps’nin henüz sabit olmadığına dair artan sesler var. Bloomberg’e göre hedge fonlar, FOMC toplantısı öncesinde ABD Hazine tahvillerinde rekor kısa pozisyonlar oluşturdu. Getirilerin artmasını, DXY’nin yükselmesini ve S&P 500’ün çökmesini bekliyorlar – bu da Bitcoin için kıyamet anlamına gelebilir.

  Hazine Tahvillerinde Aşağı Yönlü Hareket | Kaynak: Bloomberg

  Ancak 25 baz puanlık zam lehine güçlü sesler de var. Fed sözcüsü ve Wall Street Journal baş ekonomi muhabiri Nick Timiraos dedim dün bir tweet’te şöyle söyledi:

  “ECI raporu, bu hafta faiz oranlarını 25 baz puan artırma yolunda olan Fed için yardımcı oldu.”

  Daha yavaş bir ücret artışı hızı, ücret enflasyonunun %2 enflasyonu hedefleyen bir merkez bankası için korkutucu derecede yüksek bir seviyeye yerleşeceğine dair endişeleri azaltabilir” dedi.

  Yayın zamanında, Bitcoin fiyatı 21.113 dolardı ve FOMC toplantısına sadece birkaç saat kala nispeten sabit kaldı.

  BTC fiyatı sabit kaldı, 1 günlük grafik | Kaynak: TradingView.com’da BTCUSD
  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  P2P.org Ethereum (ETH) Stake Ödüllerini Yatırımcılar İçin Artırıyor.

  P2P.org, blockchain doğrulama ve saklama hizmeti sunmayan staking araçları sağlayıcısı, Ethereum staking ödüllerini artırmayı amaçlayan önemli bir gelişmeyi...

  YouTube Kurucu Ortağı Steve Chen Yenilikçi Memecoin Projesi $MEME’e Destek Verdi.

  YouTube'un kurucularından Steve Chen, platformdaki ilk kedi videolarından birinden ilham alan bir...