Diğer
  Ana SayfaHaberFED Başkanı Powell Açıklamalarda Bulundu: Bitcoin ve Piyasalar Nasıl Etkilendi?

  FED Başkanı Powell Açıklamalarda Bulundu: Bitcoin ve Piyasalar Nasıl Etkilendi?

  -

  • Bitcoin fiyatı ani bir düşüşle 26.630 dolara kadar gerileme gösterdi.
  • Son verilere göre, BTC/USD paritesi kısa vadeli alım satım aralığında odak seviyesini yeniden kazanmaya çalışıyor.
  • FED Başkanı Powell, konuşmasında genel olarak enflasyondan bahsetti ve enflasyonun hala hedeflerinin üzerinde olduğu görüşünü yineledi.

  ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın açıklamaları piyasalarda ani hareketler görülmesine sebep oldu. İşte Powell’ın kritik açıklamaları!

  FED Başkanı Powell Konuştu; Bitcoin Düştü!

  bitcoin-btc (1)

  Bitcoin, Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası Başkanı’nın politika hakkında yorum yapmasından sonra 27.000 dolar seviyesine yükseldi. Son verilere göre, BTC/USD paritesi kısa vadeli alım satım aralığında odak seviyesini yeniden kazanmaya çalışıyor.

  Dikkatler, Washington D.C.’de düzenlenen Thomas Laubach Araştırma Konferansı’nda konuşan Fed Başkanı Jerome Powell üzerindeydi. Diğer Fed yetkilileri ve işsizlik verileri, faiz artırımlarının devam edeceği beklentilerini artırarak piyasalardaki sinirleri gerdi.

  FED Başkanı Powell, konuşmasında genel olarak enflasyondan bahsetti. Enflasyonun hala hedeflerinin üzerinde olduğu görüşünü yineledi. Powell’ın diğer önemli açıklamaları ise şunlar:

  • Yüksek enflasyon, önemli zorluklar oluşturuyor.
  • Bankacılık sistemi güçlü ve dayanıklıdır.
  • Sıkılaşan kredi koşulları nedeniyle politika faizinin düşünüldüğü kadar artırılması gerekmeyebilir.
  • Yüksek enflasyonun, alım gücünü düşürdüğünü biliyoruz. Yüzde 2’lik hedefimizden sapmış değiliz.
  • Tedarik zinciri sorunlarının devam edeceğini düşünüyorum. Ne kadar tedarik zinciri sorunu yaşanırsa yaşansın, fiyat istikrarı güçlü bir ekonominin temelidir ve bunu korumak merkez bankasının sorumluluğudur.

  Bu açıklamalar sırasında ABD Hazine bakanı Janet Yellen’ın banka CEO’larına daha fazla birleşme için hazır olmaları gerektiğini söylediği haber geldi. Haber etkisi Bitcoin ve Altın’ı yükseltti ancak Powell’ın konuşmaları piyasaları düşürmeye devam etti.

  Bitcoin fiyatı ani bir düşüşle 26.630 dolara kadar gerileme gösterdi. ONS Altın ise hafif bir düşüşle 1984 dolar seviyesinden 1973 dolar seviyesine kadar gerileme gösterdi.

  ABD Doları endeksi ise konuşma başladığında sert düşüş gösterdi ve bu düşüş Janet Yellen’ın açıklamasıyla derinleşti. DXY yüzde 0,41’lik bir düşüş hareketi gösterdi.

  Faiz Beklentisi Düştü

  ABD Merkez Bankası’nın 14 Haziran 2023’te gerçekleştireceği faiz toplantısı için beklentiler bu konuşmalar sırasında şekillendi.

  14 Haziran’da gerçekleşecek olan toplantı için faizlerin sabit bırakılmasının olasılığı %80,4 oldu. Faizlerin 25 baz puan artmasının olasılığı ise %19,6 oldu. FedWatch’a göre, faizlerin düşürülme olasılığı şimdilik %0

  fed-faiz-beklentisi

  3 Mayıs’taki son faiz toplantısında FED, faizleri 25 baz puan artırmıştı, ondan önceki 22 Mart faiz toplantısında da faizleri 25 baz puan artırmıştı. Yatırımcılar uzun zamandır FED’in faizleri durdurmasını beklese de FED faiz artırmaya devam etti.

  Son dakika kripto para gelişmelerinden haberdar olmak için Twitter hesabımızın ve Telegram kanalımızın bildirimini açmayı unutmayın.
  Celal MUTLU
  Celal MUTLU
  Celal Mutlu, genç yaşta ilgi duymaya başladığı kripto para, borsa ve sosyal medya dünyasında elde ettiği deneyimlerle Coin Otağ'a yardımcı oluyor. Okurlara ulaşırken danışmanlıklar vererek sosyal içeriklere kendi dokunuşlarını yapıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  SON HABERLER

  ABD Başkanı Biden’dan Önemli Açıklamalar! Piyasalar Yükselişe Mi Geçecek?

  Amerika Başkanı Joe Biden, ekonomik krizleri önleme ve ekonomik çöküşü engelleme konusunda başarılı politikalar izlediklerini belirtirken, aynı zamanda mali sorumluluğu vurguladı ve kripto para sektöründe vergi kaçakçılığının önlenmesi için çalışmaların yapılması gerektiğini ifade etti.

  Gate Token (GT) Güncel Fiyat Analizi

  Gate Token'ın kısa vadeli fiyat grafiği incelendiğinde, belirli bir destek bölgesi üzerinde hareket ettiği ve belirtilen seviyelerin kritik öneme sahip olduğu görülmektedir. Yükseliş veya düşüş trendi, bu seviyelerin korunmasına bağlı olarak şekillenecektir.

  Litecoin Yükseliş Trendine Devam Edecek Mi? Güncel LTC Analizi!

  Litecoin'in güncel fiyat grafiği, belirli seviyelerin etkisini gösteriyor. LTC'nin yükseliş trendini devam ettirmesi için belirli dirençleri aşması gerekiyor, aksi takdirde düşüş eğilimi güçlenebilir.

  BNB Kritik Desteğinde! Bu Destek Kırılırsa Hedefi 280 Dolar Mı?

  Binance Coin'in güncel analizinde, BNB'nin fiyatı destek bölgesinden aldığı güçlü alımlarla yükseliş trendine girmiş durumda. Ancak belirli kritik seviyelerin altında yaşanacak mum kapanışları, düşüş hareketinin devamını işaret edebilir.
  - Sponsorlu -

  Güncel Haberler