Diğer

  FED Başkanı Jerome Powell’ın Kritik Konuşması Gerçekleşti: Bitcoin Nasıl Etkilendi?

  • Powell, Kansas City Fed’in Jackson Hole Sempozyumu’ndaki ana konuşmasında, enflasyon sürdürülebilir bir şekilde yavaşlayana kadar kısıtlayıcı para politikasına ihtiyaç olacağını belirtti.
  • Bitcoin’in fiyatı (BTC), Powell’ın açıklamalarındaki faiz artırımına dair tutumunun daha sıkı olduğu eğilimi başlangıçta birkaç dolar düşse de o zamandan beri gün içinde 26,200 dolar seviyesine ılımlı bir şekilde yükseldi.
  • 10 yıllık Hazine tahvili getirisi, 16 yılın en yüksek seviyesi olan %4,22 civarında pek değişmedi. Ayrıca ABD doları endeksi ve altın fiyatları da seansta pek değişmedi.

  ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell, Jackson Hole sempozyumunda konuşma gerçekleştirdi; Bitcoin bundan nasıl etkileniyor?

  FED Başkanı Powell, Jackson Hole’da Konuştu

  ABD Federal Reserve Başkanı Jerome Powell, Kansas City Fed’in Jackson Hole Sempozyumu’ndaki ana konuşmasında, enflasyon sürdürülebilir bir şekilde yavaşlayana kadar kısıtlayıcı para politikasına ihtiyaç olacağını belirtti. Powell, merkez bankasının uygunsa faizleri daha da yükseltebileceğini ancak dikkatli bir şekilde ilerleyeceğini söyledi.

  Bitcoin’in fiyatı (BTC), Powell’ın açıklamalarındaki faiz artırımına dair tutumunun daha sıkı olduğu eğilimi başlangıçta birkaç dolar düşse de o zamandan beri gün içinde 26,200 dolar seviyesine ılımlı bir şekilde yükseldi. Bu hareket, Jackson Hole etkinliği öncesindeki günlerde Bitcoin’in fiyat hareketinin düşüş eğilimi gösterdiği ve traderların Powell’ın enflasyonu merkez bankasının %2 hedefine geri çekme odaklı tutumuna devam etmesini beklediği bir dönemde gelmesi belki de şaşırtıcı değil.

  CME FedWatch aracına göre, piyasa katılımcıları, merkez bankasının Eylül toplantısında başka bir faiz artırımının yaklaşık %20 olasılıkla gerçekleşeceğini tahmin ediyor, bu da Powell’ın konuşması öncesine göre hemen hemen aynı.

  Geleneksel piyasaların kontrol edilmesi, ABD hisse senedi endekslerinin yaklaşık %0.5 oranında ılımlı kazançlar elde ettiğini gösteriyor. 10 yıllık Hazine tahvili getirisi, 16 yılın en yüksek seviyesi olan %4,22 civarında pek değişmedi. Ayrıca ABD doları endeksi ve altın fiyatları da seansta pek değişmedi.

  Jerome Powell, enflasyona dikkat çekti

  Powell, enflasyondaki %2 hedefine tekrar vurgu yaptı ve %2 hedefine gidene kadar sıkı politika uygulamaya devam edebileceklerini söyledi. Ayrıca Powell, gerektiğinde faiz artışları yapacaklarını ancak çok dikkatli olmaları gereken bir sürece girdiklerini belirtti.

  Jerome Powell’ın konuşmasından öne çıkanlar ise şunlar oldu:

  • Enflasyon, güven verici bir seviyeye düşene kadar faizleri artırabiliriz.
  • Enflasyon sürdürülebilir %2 hedefine hareket edene kadar faizlerin kısıtlayıcı seviyede tutma niyetindeyiz.
  • Yeniden faiz artışı yapıp yapmama konusunda dikkatlice ilerleyeceğiz.
  • Enflasyonun ilerleyişi memnuniyet verici ama FED hala gidilecek uzun bir yol olduğunu düşünüyor.
  En son kripto para haberleri hakkında bilgilendirilmek için Twitter hesabımız ve Telegram kanalımız için bildirimleri açmayı unutmayın.

  HABERLER

  Güvenilir Borsa

  - Sponsorlu -ads-1

  Dogecoin (DOGE) Fiyatı ve Gelecek İhtimalleri!

  Dogecoin (DOGE)'in mevcut durumunu ve iyileşme potansiyelini piyasa zorlukları içinde keşfedin. Dogecoin yükselişe geçecek mi?

  Ethereum Fiyat Artışı: Kripto Analisti Önemli Bir Toparlanma Öngörüyor

  Ünlü kripto analisti Ali Martinez, önemli bir teknik göstergeye dayanarak Ethereum (ETH) için potansiyel bir toparlanma öngörüyor.

  Polkadot (DOT) Veri Analizi: Fiyata Etkisi Olacak Mı?

  Polkadot'un sosyal ve ağ etkinliği dikkate değer bir şekilde azaldı, ancak popülerliğini ve etkileşimini artırmak için çaba sarf ediliyor.

  BTC ve ETH Fiyat Analizi: Potansiyel Yükselişler ve Düşüşler

  Bitcoin ve Ethereum için sancılı bir haftada, uzmanlar her iki kripto para birimi için potansiyel toparlanmalar öngörüyorlar.

  Bitcoin Fiyat Analizi: $64K Seviyesine Geri Dönüş Mü?

  Bitcoin'in fiyatı hafif bir artış gösteriyor, ancak $64K seviyesini geri kazanmak için yeterli olacak mı? Yükseliş başlayacak mı?
  Coin Otağ
  Coin Otağhttps://coinotag.com/
  Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

  P2P.org Ethereum (ETH) Stake Ödüllerini Yatırımcılar İçin Artırıyor.

  P2P.org, blockchain doğrulama ve saklama hizmeti sunmayan staking araçları sağlayıcısı, Ethereum staking ödüllerini artırmayı amaçlayan önemli bir gelişmeyi...

  YouTube Kurucu Ortağı Steve Chen Yenilikçi Memecoin Projesi $MEME’e Destek Verdi.

  YouTube'un kurucularından Steve Chen, platformdaki ilk kedi videolarından birinden ilham alan bir...