Ana SayfaHaberFed açıklamasından sonra USDC $1 dengesine doğru yeniden yükseliyor

Fed açıklamasından sonra USDC $1 dengesine doğru yeniden yükseliyor

-

Circle’ın Silicon Valley Bank’da tutulan 3.3 milyar dolar değerindeki rezervleri ve yeni bankacılık ortaklarıyla ilgili olumlu gelişmeler, USDC’yi $1 peg’ine geri çekmeye başladı.

Circle’ın sabit para birimi USD Coin (USDC), CEO Jeremy Allaire’in rezervlerinin güvende olduğu ve “yarın sabah bankacılık açılacak” şeklinde yeni bankacılık ortaklarının hazır olduğunu doğrulamasının ardından $1 peg’ine geri dönmektedir.

USDC price chart. Source: CoinGecko

CoinGecko verilerine göre, USDC, yazının yazıldığı zaman $0.99’da oturmak üzere 24 saatte %3.3 artış gösterdi.

Bu hafta sonunda, California Financial Protection and Innovation Department tarafından kapatılan Silicon Valley Bank’da (SVB) tutulan 3.3 milyar dolar değerindeki USDC rezervleriyle ilgili endişeler nedeniyle fiyat $0.87’ye kadar düştü.

Circle ayrıca son zamanlarda iflas eden Silvergate’de belirsiz bir miktarda rezerv tutmaktadır. 12 Mart’ta Allaire, SVB gibi likidite sorunu yaşayan bankaları desteklemek için 25 milyar dolarlık bir fonlama programının ABD hükümeti ve Federal Rezerv tarafından yürürlüğe konulduğunu övmek için bir Twitter thread’inde şunları söyledi: “USDC rezervlerinin de %100’ü güvende ve güvenli, ve kalan SVB nakitini BNY Mellon’a transfer etmek için tamamlayacağız.

Önceden paylaşıldığı gibi, USDC için likidite işlemleri yarın sabah bankacılık açılışında tekrar başlayacak.” Allaire, 12 Mart’ta Signature Bank’ın iflasının ardından Circle’ın SigNet aracılığıyla USDC basımı ve iadesini artık işleme alamayacağını ve şirketin geçici olarak “BNY Mellon aracılığıyla ödemeler yapmak” üzere olduğunu belirtti.

CEO, bu konuda çok hızlı hareket edileceğini belirtti ve Circle’ın “yarın için otomatik basım ve iade için yeni bir işlem bankacılığı ortağına katılma” planları olduğunu açıkladı. Allaire’in açıklaması ve Federal Rezerv’in duyurularından sonra, toplam kripto piyasa değeri, 11 Mart’ta 961 milyar dolara kadar düştükten sonra şimdi 1 trilyon dolardan fazla artış gösterdi.

Coinbase, son zamanlarda geleneksel bankacılık sektöründe yaşanan sarsıntılara rağmen, alışılageldiği gibi çalışmaya devam ediyor. Coinbase’de tüm müşteri fonları güvenli ve erişilebilir durumda, bu da Pazartesi günü USDC dönüşümlerinin tekrar başlayacağı anlamına geliyor.

BTC, ETH, ADA, MATIC ve SOL gibi varlıklar, son 24 saatte sadece %10.6, %11.4, %12.3, %11.7 ve %15.1 artış gösterdi. Özellikle, Silvergate ve SVB’nin kapanmasından sonra ABD’de kalan son kripto dostu banka olarak görülen Signature Bank’ın çökmesine rağmen. Signature, kripto için önemli bankacılık açma ve kapama rampalarının ne olduğu konusunda şimdi belirsizlik yaşanıyor.

CoinOtag, sosyal medyadaki en hızlı haber sağlayıcınızdır.
Telegram kanalımıza katılarak haberleri ilk siz öğrenebilirsiniz. Unutmadan; bizleri "CoinOtag" aramasıyla Tiktok, Instagram, Facebook, CoinMarketCap, Binance ve Twitter'dan da takip edebilirsiniz! Bildirimleri açmayı unutmayın!
Coin Otağ
Coin Otağhttps://coinotag.com/
Hızlı, güvenilir, son dakika bitcoin ve kripto para haberleri! Yatırım tavsiyesi değildir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SON HABERLER

Bitcoin Likidasyonları, Traderların Dip Öncesinde 30.000 Dolara Vuracağı Umuduyla Kayboluyor

Bitcoin piyasa volatilitesi, yandan ticaretin boğa BTC fiyat tahminlerini yakın vadeli olarak soğutmasıyla sönüyor.

Federal Reserve, Custodia Bank’ı Kınayarak, Kripto Endüstrisini ve Kendisini Tehlikeye Attığını Söylüyor.

Federal Rezerv, Custodia Bank'ın Federal Rezerv Sistemi üyesi olma başvurusunu reddetme nedenlerini detaylandırdı.

Nasdaq, Q2’nin sonuna kadar kripto saklama hizmeti başlatmayı planlıyor.

New York'taki Nasdaq Borsası, Bloomberg'in 24 Mart'ta bildirdiğine göre ikinci çeyreğin sonuna kadar kripto saklama hizmeti sunmayı planlıyor.

Eski Coinbase CTO’su, ABD Dolarının Başarısız Olabileceğini Söyleyip Bitcoin’i Övüyor

Coinbase eski CTO'su Balaji Srinivasan, ABD Doları'nın (USD) çökemeyecek kadar büyük olmadığını ve Bitcoin'in (BTC) küresel rezerv para birimi olarak yerini almasını bekliyor.
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa
- Sponsored -anonim-borsa

Güncel Analizler