Fantom (FTM) Yükselen Kamayı Aşağı Kırdı!

Önde gelen projelerden olmasına rağmen yükselen kama formasyonunu aşağı yönlü kıran FTM için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
Fantom Fiyat Analizi!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

FTM Yükselen Kama Hedefini Gerçekleştirecek mi?

FTM-05.26-1

Sizler için bu yazımda, DAG tabanlı, klasik blok zincirinin aksine üst üste eklenerek çalışan, asla tekrarlanamayan verilerden oluşan ve akıllı sözleşme platformu olarak DeFi sektörüne basitlik getirmeyi amaçlayan Fantom isimli projenin yerel varlığı olan FTM analizi yapacağım.

Grafikte gördüğünüz üzere yükselen kama formasyonu içerisinde işlem görmekte. Bu formasyonda, hedefi, formasyonun başladığı dip ile gerçekleştirdiği ilk tepe arasındaki dikey mesafe kırılımın gerçekleşeceği yere yerleştirildiğinde hedef bulunur. Ben de bunu yaparak hedefi 0,037 dolar olarak buldum. Ama unutmayın bu durum bir kesinlik içermez.

Geçen sene kaydettiği dip seviyesinden tepki almayı başardı. Bu bahsettiğim 0,22 dolardaki alanın altına düşerse formasyon hedefine ulaşmak isteyebilir. Ancak yukarı yönlü harekette hem psikolojik hem teknik direnç olan 1 doları test edeceğini düşünüyorum.

  • MACD göstergesinde turuncu daire ile gösterdiğim yerde kesişim yaşanmış. Bunun sonucunda düşüş devam etti. Çizgiler şu anda negatif bölgede yer alıyor. Gerçekleşecek kesişim sonrasında yükseliş beklenebilir.
  • Chaikin para akışı adı verilen göstergede de turuncu daire ile gösterdiğim yerden sonra düşüş kaydedildi. Büyük bir para çıkışı yani satış baskısı oluştu. Bunun ana sebeplerinden birisi, geliştiricisinin projeden çekildiğini açıklamasıydı.
Destek Seviyeleri 0,22 0,037
Direnç Seviyeleri 1 1,7

Kısa Vadeli Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

FTM-05.26-2

Aldığı destekten sonra önündeki dirençleri kırmayı başardı ancak tekrardan düşüş kaydetti. Şu anda 0,39 dolardaki direncini test etmek istiyor. Aksi halde 0,31 dolara düşeceğini düşünüyorum. Devamında da 0,24 dolara kadar gerileyebilir.

Piyasada rahatlama görülür ise ilk direncini aştıktan sonra 0,45 doları hedefleyeceğini düşünüyorum. Bu da şu anki seviyesinden yaklaşık yüzde 25’lik bir yükseliş anlamına geliyor.

Destek Seviyeleri 0,31 0,24
Direnç Seviyeleri 039 0,45
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster