Fantom (FTM) Konsolide Olmaya Devam Ediyor!

Geniş bir alanda konsolide olan FTM için önemli destek ve direnç seviyelerini inceleyelim.
Fantom-FTM

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

FTM Destekten Tepki Almayı Başardı!

FTM-03.26-1

Mor dikdörtgenler ile gösterilen bir alan içerisinde konsolide olan FTM, destekten tepki almayı başardı. Ayrıca 1,24 dolarda bulunan direncini de kırmayı başardı. Bu seviyeyi destek olarak doğrulaması muhtemel görünüyor. Doğrulama gerçekleşirse bu sefer 1,94 dolarda bulunan direncine kadar ilerleyebilir.

Ancak günlük grafikte MA200’ün bu direnç seviyesi ile örtüşmesi nedeniyle kırılım gerçekleşmeyebilir. Bu seviyeyi kıracak kadar güç gösterebilirse yükseliş trendine geçebilir.

Parabolik SAR göstergesi kısa vadede şu anda yükseliş trendinde olduğunu gösteriyor. Eğer ki bu gösterge mumların altında ise yükseliş, tam tersi durumunda ise düşüş durumu gözlemlenir.

RSI göstergesinin 48 seviyesinde bulunmasından kaynaklı olarak yükseliş durumu desteklenebilir. Düşüş senaryosu gerçekleşirse aşırı satım bölgesine hızlıca gireceği için büyük bir düşüş yaşamadan yukarı yönlü tepki alabilir.

Muhtemel senaryoda 1,24 dolara kadar geriledikten sonra hem RSI rahatlayacaktır hem de destek olarak doğrulanma gerçekleşeceği için sağlıklı bir yükseliş için ivme kazanabilir.

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

FTM-03.26-2

Destek ve direnç seviyeleri ele alındığında şu anda 1,55 dolarda bulunan direncine ilerlediği görülmektedir. Yükselişin devamı durumunda ise 1,8 dolardaki direncini test etmek isteyecektir. Bu seviyenin kırılımı sonrasında destek olarak doğrulamayı başarırsa 2,1 dolar seviyesine kadar ilerleyebilir.

Boğalar alım baskısı oluşturursa 2,55 dolardaki seviyeye kadar da ulaşabilir. Ardından 3,47 dolarda da direnci bulunuyor.

Yükseliş senaryosunun geçersiz kalması durumunda 1,24 dolara kadar gerileyebilir. Bu seviyede tutunamazsa 1 doların altında bulunan 0,94 dolardaki direncine düşüş kaydedebilir.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster