Fantom (FTM) Formasyon Hedefini Gerçekleştirebilir mi?

Popüler DeFi projesi olan ve alçalan kama formasyonu içerisinde işlem gören FTM için önemli destek ve direnç seviyelerini birlikte inceleyelim.
Fantom için Veriler Nelere Gösteriyor?

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

FTM Alçalan Kama Formasyonu İçerisinde İşlem Görüyor!

FTM-05.08-01

Bu yazımda sizler için geliştiricisi projeden çekildiği için sürekli düşüş yaşayan FTM analizi yapacağım. Kırmızı çizgi ile daha önceki yükselen trendi gösterdim. Hatta tekrardan bu trendde işlem görebilmek için test gerçekleştirdi ancak ret yediği için düştü.

Alçalan kama formasyonu içerisinde işlem gördüğü için uzun vadede yükseliş gerçekleştirmesi muhtemel. Ancak yine de bu hareket gerçekleşene kadar büyük kazançlar sağlayacağını düşünmüyorum. Formasyon hedefi yeşil ok ile gösterdim ve bu hedef 3,84 dolar seviyesi.

  • MACD göstergesi negatif bölgede bulunmakta. Bu yüzden burada gerçekleşecek kesişim sonucunda yükseliş hareketi görebiliriz.
  • RSI ise aşırı satım seviyesinin sınırında bulunduğundan dolayı yükselişin yakın zamanda gerçekleşeceğini düşünüyorum.
Destek Seviyeleri 0,65 0,42 0,19
Direnç Seviyeleri 0,89 1,22 1,65

Destek ve Direnç Seviyeleri Nereler?

FTM-05.08-02

Önemli destek seviyesi olan 0,65 dolara yakın şekilde seyrettiğini görebilirsiniz. Buradan tepki alması sonucunda 0,79 dolardaki direncine ulaşacağını düşünüyorum.

Yükselişin devamında ise 0,93 dolar seviyesindeki direnci ile karşı karşıya kalması muhtemel. Bu seviye hem teknik hem psikolojik direnç olan 1 dolara yakın olduğu için aşılması zor olacaktır. Yine de piyasanın genel hareketine bağlı olarak kırılımın gerçekleşmesinin olası olduğu kanaatindeyim.

Ayrıca 1,17 dolardaki direncini aştıktan sonra destek olarak doğrulamak isteyecektir. Sonucunda 1,34 doları test etmek amacıyla yükseliş kaydedebilir. Bu seviyenin ardından 1,68 dolara kadar yükselmesi muhtemel.

Destek Seviyeleri 0,65 0,36 0,14
Direnç Seviyeleri 0,79 0,93 1
Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster