Facebook’un Kripto Para Projesi Libra için 220 Milyar Dolarlık Şirket Desteği!

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Facebook tarafından desteklenen küresel ve dijital para projesi Libra’nın artık yeni bir katılımcısı var: Singapur devlet yatırımcısı Temasek Holdings.

Temasek Holding, Perşembe günü Libra Birliği’ne katıldığını açıklayan üç kuruluştan biriydi. Facebook liderliğindeki dijital para projesini yönetmek için İsviçre’de kurulan, Libra’ya katılan diğer 2 üye özel sermaye şirketi Slow Ventures ve kripto yatırım şirketi Paradigm’dı.

Geçtiğimiz yıl Facebook, Libra’yı tek bir tokenin birden fazla fiat para birimiyle destekleneceği alternatif bir küresel dijital ödeme sistemi olarak tanıttı. Ancak, projenin yayılmasından korkan düzenleyiciler, Libra’yı ciddiye almaya başladılar. Buradaki ana söylem, geçmişte birçok skandal yaşayan Facebook gibi bir şirketin, insanların kişilikleri ve kaynakları üzerinde kontrol sahibi olarak finansal sistemi bozabileceği endişesiydi.

220 milyar dolarlık portföy değeri

Tüm bu tartışmalardan sonra, Visa, Mastercard ve PayPal dahil olmak üzere bir dizi ödeme şirketi projeden çekildiklerini açıklayarak ve projeye büyük bir darbe indirmişlerdi. Bununla birlikte, portföy değeri 313 milyar Singapur doları (yaklaşık 219 milyar USD) olan Temasek’in katılımıyla Libra çok önemli bir destekçi buldu. İngiliz ödeme girişimi Checkout.com da Nisan ayında Libra projesine katıldığını duyurdu.

Libra projesinden yapılan resmi açıklamada şunları söyledi:

“Asya merkezli bir yatırım şirketi olan Temasek, projeye farklı bir konum ve bakış açısı getiriyor.”

Temasek CEO’su Chia Song Hwee, “Libra Birliği’ne katılımımız, düzenlenmiş bir küresel ağda uygun fiyatlı perakende ödeme sistemlerine katkıda bulunmamızı sağlayacaktır. Bu alandaki gelişmeler bizi heyecanlandırıyor. Teknolojinin potansiyelini daha fazla keşfedebileceğimiz günleri dört gözle bekliyoruz. ”

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster