Gözler EUR/USD Paritesinde! Dolar ve Euro yatırımcılarının okuması gereken önemli notlar

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi temmuz ayında aylık bazda %4,1 oranında artış kaydetti. ECB Başkanı Lagarde dünkü değerlendirmesinde eurodaki yükselişin teşviklerin olumlu etkisini törpülediği ifade etti. ECB tarafından son dönemde güçlü euro konusunda yapılan değerlendirmelere karşın Euro/Dolar paritesi mevcut seviyelerini korumaya devam ediyor.

Parite dün 1,1831 ile 1,1887 seviyeleri arasında hareket ederek günü sınırlı bir yükselişle 1,1862 seviyesinden tamamladı. Bugün ABD’deki ekonomik veri akışları ön plana çıkarken, Euro Bölgesi’nde ZEW ekonomik güven endeksi açıklanacak. Paritede yukarı yönlü hareketlerin devamında 1,1917 – 1,1934 ve 1,1965 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir. Geri çekilmelerde ise 1,1850 – 1,1826 ve 1,1810 seviyeleri destek konumunda bulunmaktadır.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.