Salı, Nisan 20, 2021

EUR/USD Paritesi düşüşte! İşte önemli EURUSD hedefleri ve teknik seviyeler

Piyasaların gündemi dün akşam saatlerinde Amerika kanadından FOMC toplantısıydı. FED beklentilere paralel olarak faiz oranlarında değişikliğe gitmedi ve böylelikle federal fonlama faizi %0-0.25 bandında sabit bıraktı. Ardından Fed Başkanı Powell basın toplantısı düzenledi. Bu basın toplantısında Powell; enflasyonda %2 hedefine ulaşana ve bu seviyenin üzerinde ılımlı bir seyir görene kadar faizlerde bir değişiklik olmayacağını belirtti. Fed kararı ve Powell’ın açıklamaları ardından piyasalarda volatilite oldukça arttı.

Diğer yandan dün Euro bölgesinden gelen Ticaret Dengesi verisi izlendi. Gelen veriye göre Temmuz ayında euro bölgesinde ticaret dengesi 27.9B olarak gerçekleşti. Geçtiğimiz haftalarda yukarı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiren EURUSD paritesi içerisinde bulunduğumuz haftada kademeli aşağı yönlü hareketlenmeler gerçekleştiriyor. Bu hareketlenmeler ile yaklaşık olarak son 1 haftanın en düşük seviyeleri yakınlarında fiyatlamalar gerçekleşiyor.

Teknik olarak incelediğimizde 1.18104 – 1.19039 – 1.20096 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.17345 – 1.16468 – 1.15737 seviyeleri ise destek noktaları olarak test edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

 • İlginizi Çekebilir | Kripto Para Fiyatları
 • En güncel gelişmelerden hemen haberdar olmak için Twitter sayfamıza katılın!

  Devrim Çaçal
  Uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle yatırım dünyasına yöneldi. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor. Şimdilerde ise Coinotag.com bünyesinde de yazıları ile yatırımcılara ulaşıyor.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz

  USD
  TRY
  EUR

  Güvenle Kripto Para Satın Al

  Hisseler
  StockSymbolPriceChart (24H)
  RTALB.IS₺25.10
  THYAO.IS₺11.60
  KCHOL.IS
  KOC HOLDING
  KCHOL.IS
  KCHOL.IS₺18.02
  ASELS.IS
  ASELSAN
  ASELS.IS
  ASELS.IS₺14.96