EUR/USD paritesi Dolar’ın güç kazanmasıyla birlikte düşüş eğiliminde! İşte detaylar

Döviz Yorum Analizi
Döviz Yorum Analizi

Euro Bölgesi’nin ticaret fazlası temmuz ayında, beklenti olan, 21,3 milyar euronun üzerinde, 27,9 milyar euro oldu. Fed beklentilere paralel faizlerde değişikliğe gitmezken, yetkililerin ekonomik projeksiyonlarına göre 2023 yılına kadar faiz oranlarında değişikliğe gidilmesi beklenmediği belirtildi. Fed Başkanı Powell Fed’in bir süre boyunca enflasyonun %2’nin biraz üzerinde olmasını hedefleyeceğini belirterek, doğrudan mali desteklere ihtiyaç duyulabileceğini vurguladı.

Yüksek volatilitenin yaşandığı paritede bu sabah 1,1800 seviyesinin altına fiyatlamanın sarktığı görülmektedir. Geri çekilmelerde 1,1734 – 1,1712 ve 1,1695 destek seviyeleridir. Tepki alımlarında ise 1,1780 – 1,1800 ve 1,1826 seviyeleri direnç konumunda bulunmaktadır.

Kaynak: Gedik Yatırım Forex Günlük Bülteni

Coin Otağ’ı ayrıca Twitter, Facebook, Telegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Devrim Çaçal
Devrim Çaçal, uluslararası sularda bir kaç yıl kaptan olarak seyir yaptıktan sonra denizde elde ettiği disiplinle coinotag.com'u kurdu. Borsaya genç yaşlardan beri ilgi duyan Devrim Çaçal, şimdilerde geleneksel piyasalardan kripto para sektörüne kadar uzanan geniş yelpazede bir çok girişimde bulunuyor ve girişimleri destekliyor.