EUR/USD Paritesi 50 Günlük Ortalamanın Altında…

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Euro Dolar paritesi dünkü FED toplantısı öncesinde beklemede kalarak genel olarak 1.1850 seviyelerinde konsolidasyon çabası içerisindeydi. ABD’de perakende satış verisinin beklentilerden kötü gelmesi sonrasında dolar euro karşısındaki kayıplarının bir kısmını geri aldı. Powell enflasyon %2 seviyesine ulaşana ve bu seviyenin üzerinde ılımlı bir seyir izleyene kadar faizlerin değişmeyeceğini ifade etti.

FED büyüme tahminlerini aşağı yönlü revize etti ve 2023 yılına kadar faizlerde değişiklik öngörmedi. Euro dolar paritesi 1.1738 seviyesine gerileyerek Mayıs ayından bu yana ilk defa 50 günlük ortalamasının altına düştü.

Euro, Dolar karşısında günü 0.25% değer kaybı ile tamamladı. Teknik olarak Euro, Dolar karşısında orta vadeli 1.1846’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırarken kısa vadeli 1.1829’deki önemli desteğini aşağı yönlü kırdı. Bununla beraber EURUSD paritesinde kısa vadeli direnç seviyeleri 1.1840 ve 1.1870’de, destek seviyeleri ise 1.1800 ve 1.1760’de bulunmaktadır.

Kaynak: Alan Yatırım Günlük Bülten

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster