EURTRY 8.86 seviyesinde belirleyici olurken işte bu destek ve direnç seviyelerinde olası senaryolar gözlemlendi

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde Türkiye’nin cari işlemler dengesi, Temmuz ayında 1 milyar 817 milyon dolar açık verirken, 12 aylık cari açık 14 milyar 941 milyon dolar oldu. Euro Bölgesi’nde ise takip edilen Eurogroup toplantısına ek olarak, Almanya’da TÜFE, Katma Değer Vergisi indiriminin etkisiyle ağustosta temmuz ayına göre yüzde 0,1 gerilerken geçen yılın ağustos ayına göre değişim göstermedi. Gün içerisinde Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde’in dünkü açıklamalarının etkisi sürerken ve Doğu Akdeniz’de devam eden jeopolitik gerginlikler ve takip edilen koronavirüs gelişmeleri ile birlikte çaprazın yukarı yönlü sınırlı hareketi izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,86 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,83 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,88, 8,92 ve 8,95 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,83 8,80 ve 8,78 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster