Euro Fiyatlarına Etki Beklentisi: TCMB Politika Toplantısı! 9TL Kapıda mı? İşte Detaylar

Yeni Çıkan Metaverse ve GEM Tokenlerini %10 komisyon indirimiyle buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Borsanızda sorun yaşıyorsanız buraya tıklayıp kayıt olarak güvenle satın alabilirsiniz!

Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde yurt içerisinde zayıf ekonomik veri akışı devam ederken, Euro Bölgesi’nde Cari Denge fazlası, Temmuz ayında 12,5 milyar Euro’ya yükseldi. Haftanın ilk işlem gününde ise yurt içi ve Euro Bölgesi’nde devam eden zayıf veri akışına ek olarak, dikkatler Avrupa Merkez Bankası Başkanı Lagarde’in toparlanmadaki belirsizliğin sürmesi ve ihtiyaç duyulması halinde teşviklerin artırılabileceği yönündeki açıklamaları üzerindeydi. Gün içerisinde artan koronavirüs vakalarının neden olduğu endişeler devam ederken, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın bu haftaki politika toplantısı öncesi güne 8,95 seviyesinde başlayan çaprazın gün sonunda yatay hareketini sürdürdüğü takip edildi.

Teknik olarak incelediğimizde, çaprazın 8,96 seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 8,96 destek seviyesinin üzerinde kaldığı sürece yukarı doğru eğilimin devam etmesi durumunda sırası ile 8,99, 9,02 ve 9,05 seviyeleri takip edilmesi gereken önemli direnç seviyeleridir. Gelebilecek olası satışlar ile kurdaki eğilimin aşağı yönlü olmasında ise 8,94 8,92 ve 8,90 destek seviyeleri takip edilebilir.

Kaynak: Ahlatcı Yatırım Sabah Bülteni

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
Abone Ol
Notify of
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları göster